• Snažiť sa v práčke udržať ponožky v páre pomocou zatváracieho špendlíka môže byť naozaj nebezpečné. Ak sa špendlík otvorí, upchá  výlev práčky alebo zničí ostatnú bielizeň, prípadne sa vám pri vyberaní bielizne z práčky zapichne do ruky. Alebo sa ukryje do plachty či uteráka a objavíte ho na vlastnej koži dosť bolestivým spôsobom.  
• Hodvábne šatky, šály a svetlé kravaty sa vraj kedysi prali v ohriatej zemiakovej šťave pripravené z olúpaných a vytlačených zemiakov. Tento škrobovitý kúpeľ mal rozjasniť farby a vytvoriť ilúziu nového hodvábu. Už samotná predstava spojenia zemiakového vývaru a luxusného hodvábu trochu desí... Stavte radšej na čistiareň. 

Investujte do sušičky, nakoniec zníži vaše prevádzkové náklady.
Zdroj: Shutterstock

• Šálka ​​octu pridaná do posledného plákania nahradí aviváž. To je síce možné, ale dnes sa isto prikloníme k voňavejšiemu variantu. 
• Škrobom, čiže zemiakovou múčkou sa predtým ošetrovalo nielen povlečenie na periny a plachty, ale aj ďalšia bielizeň. Tkanina tak držala tvar a bola vraj odolná voči špine. Dnes budeme radšej impregnovať a žehliť. 
• Zamatové šaty sa nesmeli žehliť, len naparovať. Preto ich naše staré mamy vešali do kúpeľne, kde bola vaňa plná horúcej vody. Šaty potom navlhli a zamat sa vystrel. My radšej použijeme naparovačku alebo oblečenie vyžehlíme po vlase veľmi mierne nahriatou žehličkou. Určite si už nechceme robiť z bytu parné kúpele.