Použité čajové vrecúška: V žiadnom prípade ich nevyhadzujte! Čo dokážu?
+ Umyť špinavý riad bez použitia chemikálií a plytvania času. Použite ich na drhnutie zaschnutých kúskov potravín a mastnoty. Riad nechajte cez noc namočený v dreze spolu s vodou a vrecúškom čaju. Ráno pôjdu všetky nečistoty bez problémov umyť.
+ Zmierniť odreniny, modriny, škrabance, drobné začervenanie, zápal a bodnutie hmyzom. Čajové vrecúško schlaďte tečúcou studenou vodou, položte na podráždené miesto a nechajte pôsobiť 15 minút. Čaj obsahuje triesloviny, ktoré odstránia zápal a podráždenie, znižuje začervenanie a opuch.
+ Odstrániť hnedé škvrny a tmavé kruhy pod očami. Z chladných čajových vrecúšok si urobte obklad. Funguje aj na herpes.

Ako vyčistiť žehličku od pripálenín?

Použité čajové vrecúška: V žiadnom prípade ich nevyhadzujte! Čo dokážu?

Tea tree olej v domácnosti
1. Ak máte pocit, že vaša bielizeň stále dosť nevonia, nabudúce pridajte k praciemu prostriedku pár kvapiek tea tree oleja. Jednoduché riešenie a spoľahlivo odstraňuje nepríjemné pachy spôsobené mikróbmi, ktoré prežívajú v práčke.
2. Vyrobte si svoj účinný a všestranný čistiaci prostriedok. Zmiešajte 10 až 15 kvapiek oleja tea tree, vodu, ocot, jedlú sódu a tekuté mydlo. Kúpeľňu vyčistíte, odmastíte aj vydezinfikujete zároveň.  
3. Vložte niekoľko kvapiek tea tree oleja do difuzéra alebo do arómolampy. Vo chvíli, keď sa jeho esencie dostanú do vzduchu, očistia ho od baktérií, vírusov a plesní. Ak difuzér s vôňou umiestnite do spálne, bude sa vám oveľa lepšie spať a znížia sa stavy úzkosti a depresie.

Autor: zp
Foto: Shutterstock