Povolanie podľa znamenia: Akú prácu vám predurčili hviezdy?

Zo svetového bestselleru Američanky Lindy Goodman, najpredávanejšej astrologičky v rebríčku New York Times, čerpáme výklady slnečných znamení už celé storočie. K akej práci inklinuje to vaše?

Baran
(20. 3. - 19. 4.)

Žena narodená v znamení Barana je v zamestnaní väčšinou úspešná. Neexistuje mnoho úloh, s ktorými by si neporadila. Skvele zvláda aj profesie, ktoré bývali výsostne mužské, od obchodu s cennými papiermi po trh s nehnuteľnosťami. Zamilovaná Baranka síce dokáže na kariéru načas zabudnúť, no potom sa prirodzene začne znova obzerať po lákavej pracovnej výzve. Jej neuspokojené ambície či stagnácia jej praktických zručností totiž môžu viesť k frustrácii a nespokojnosti.

Známe ženy v znamení Barana:
Claudia Cardinale, Mariah Carey, Lisa Stansfield, Dagmar Havlová, Lucie Bílá, Diana Ross, Emma Thomson

Býk
(20. 4. - 20. 5.)

Býčica je veľká žena - sebaistá, odvážna a funkčná v strese aj v krízach. Nie je to intelektuálka ponorená do filozofie, ktorú priťahujú pomyselné výzvy. Myslí priamo a prakticky, preto sa nájde v zakladaní spisov a kartoték, remeselnej a montážnej práci, organizovaní podujatí, v asistentských či administratívnych službách, ktoré vyústia do konkrétneho výsledku. Je to veľmi fyzické stvorenie zorientované vo svete vďaka neklamným zmyslom. Má „slabosť“ na farby, tvary, vône, materiály a povrchy a teda sa uplatní aj v degustovaní, zariaďovaní priestorov, ale aj v kulinárstve, kde okrem vycibrenej chuti využije svoju výdrž, spoľahlivosť a pohostinnosť.

Známe ženy v znamení Býka:
Mária Terézia, Barbra Streisand, Audrey Hepburn, Cher, Michelle Pfeiffer, Shirley Temple, Jiřina Bohdalová, Dáda Patrasová, Jessica Alba, Kráľovná Alžbeta II., Uma Thurman, Adele, Linda Evangelista

Blíženci
(21. 5. - 20. 6.)

Princíp osobnosti ženy narodenej v znamení Blížencov spočíva vo viacerých stránkach. V zamestnaní jej to hrá do karát vtedy, keď nastanú zmeny a potrebuje sa im chvatne prispôsobiť, no aj vtedy, keď je treba naučiť sa niečo nové či dokonca zmeniť profesiu. Problém jej robí vytrvalosť a systematická práca. Dokáže viesť a inšpirovať ľudí, no ak nie je vyrovnaná v ostatných sférach života, jej vzostupy a pády sú strmšie ako u ostatných. Dôležité je pre ňu využiť v práci svoju hravosť a bystrý intelekt, preto jej sedia duševno-tvorivé povolania sprievodkyne, novinárky, režisérky, maklérky, pracovníčky v reklame či cestovnom ruchu.

Známe ženy v znamení Blížencov:
Marilyn Monroe, Heidi Klum, Alanis Morissette, Kylie Minogue, Angelina Jolie, Elizabeth Hurley, Natalie Portman, Nicole Kidman, Helena Růžičková, Katka Brychtová, Aneta Parišková

Povolanie podľa znamenia: Akú prácu vám predurčili hviezdy?

Rak
(21. 6. - 21. 7.)

Raci sú senzitívni a náladoví a občas sa stiahnu pod svoju ochrannú ulitu. Račica zvyčajne disponuje nevídanou empatiou a intuíciou, ktoré ju privádzajú k tvorivým i nápomocným profesiám. Vyniká v umení, ale aj v zdravotníctve a charite, kde má možnosť starať sa o druhých a utešovať ich. Je šikovná sekretárka aj tajomníčka, no má nos aj na investovanie, preto ju môže zlákať aj realitný trh.

Známe ženy v znamení Raka:
Anna Kurnikovová, Pamela Anderson, Meryl Streep, Kate Ryan, Andrea Verešová, Petra Němcová, Helena Vondráčková, Martina Schindlerová

Lev
(22. 7. - 22. 8.)

Ctižiadostivá a vášnivá Levica má blízko k mierne extravagantným povolaniam, ktoré jej umožnia kraľovať v určitej oblasti. Nevie sa prispôsobovať a je ostrá rivalka. Ostať doma s deťmi by ju ničilo rovnako ako práca v úzadí. Má skvelý vkus a presný odhad, môže sa nájsť vo viacerých odlišných, no samostatných profesiách ako kultúrna manažérka či agentka, chirurgička, psychiatrička, moderátorka, architektka, riaditeľka školy či obchodníčka s luxusným tovarom.

Známe ženy v znamení Leva:
J. K. Rowlingová, Madonna, Jennifer Lopez, Whitney Houston, Sandra Bullock, Adriana Kmotríková, Ivana Christová, Lenka Hriadeľová, Danica Jurčová

Panna
(23. 8. - 22. 9.)

Spoľahlivá, presná a systematická Panna zvyčajne patrí medzi najlepších zamestnancov. Má oko presné na detail, preto je majsterkou v tabuľkách a grafoch, v analýzach aj práci s dátami. Horšie je na tom s komunikáciou a nie je príliš odolná voči kritike. Je prísna nielen na seba, ale aj na ostatných. Môže skončiť aj ako úspešná spisovateľka, vydavateľka, grafička či právnička. Ak sa dá na ručné práce, aj tam uspeje najmä v tých podrobných, napríklad v dekorovaní alebo jemnej mechanike.

Známe ženy v znamení Panny:
Agatha Christie, Matka Tereza, Claudia Schiffer, Beyoncé, Pink, Sophia Loren, Cameron Diaz, Salma Hayek, Adriana Sklenáříková, Magda Vášáryová, Marika Gombitová

Váhy
(23. 9. - 22. 10.)

Dáma narodená v znamení Váh je šarmantná, rozhľadená, spôsobná, má zmysel pre rozvahu a nestrannosť. Pravidlo: Dvakrát meraj a raz rež, využíva v živote aj v zamestnaní. Zabezpečenie domácnosti niekedy nechá na partnera, inokedy s ním úzko spolupracuje. Dôležité v práci i doma je pre ňu partnerstvo. Vie sa uplatniť ako dizajnérka, vizážistka, dermatologička, krajčírka, galeristka, modelka, stevardka, diplomatka, recepčná či fotografka.

Známe ženy v znamení Váh:
Bridget Bardot, Martina Navrátilová, Margaret Thatcher, Catherine Zeta-Jones, Monica Bellucci, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow, Daniela Peštová, Hana Hegerová, Ivana Chýlková, Adela Banášová

558270815
Zdroj: Hero Images
558270815

Škorpión
(23. 10. - 21. 11.)

Škorpiónka potrebuje zamestnanie, v ktorom je nutné riešiť hĺbkové problémy. Má schopnosť riešiť krízy a zlepšovať postupy. Je dobrá vodkyňa, zvyčajne má nadanie na medicínu a rýchlu diagnostiku chorôb. Môže sa uplatniť aj ako herečka, učiteľka, ekonómka, poisťováčka, audítorka či exekútorka. Je aj majsterkou komunikácie.

Známe ženy v znamení Škorpióna:
Mária Antoinetta, Marie Sklodowska-Curie, Hillary Clinton, Björk, Julia Roberts, Whoopi Goldberg, Demi Moore

Strelec
(22. 11. - 20. 12.)

Strelkyňa je najspokojnejšia v intelektuálnom povolaní, ktoré jej zároveň poskytuje slobodu. Miluje prírodu, cestovanie a život vonku, preto sa nájde v profesiách ako záhradníčka, športovkyňa, sprievodkyňa, veterinárka, novinárka, záchranárka, meteorologička či sociologička v teréne. Tiché, teplé miestečká ju zväčša neuspokoja, pretože potrebuje byť „na ceste“ a stále na nej spoznávať niečo nové. Je tiež skvelá vodička.

Známe ženy v znamení Strelca:
Tina Turner, Britney Spears, Christina Aguilera, Scarlett Johannson, Annie Lenox, Gabika Škrabáková, Dara Rolins, Kveta Horváthová

Kozorožec
(21. 12. - 19. 1.)

Žena narodená v znamení Kozorožca je žena mnohých tvárí a zdá sa byť vyrovnanejšia, než v skutočnosti je. Má rada poriadok a systém, dobre zvláda prácu v štátnej správe aj v nadnárodnej spoločnosti. Uplatní sa v strojárstve, stavebníctve či v bankovom sektore, ale aj v klasickom remesle pri práci s kameňom, drevom či textilom. Zväčša sa nedočká okamžitého úspechu, ten príde až počase. Je veľmi pracovitá, usilovná a svedomitá, napreduje krok za krokom.

Známe ženy v znamení Kozorožca:
Johanka z Arku, Kate Moss, Marlene Dietrich, Annie Lenox, Elena Vacvalová, Jana Kirschner

Vodnár
(20. 1. - 18. 2.)

Vodnárka musí mať pocit, že jej práca slúži spoločnosti. Nie je konvenčná, väčší dôraz kladie na originalitu a vynaliezavosť. Taktiež je veľmi spätá s prírodou, v prírodných vedách vie byť neúnavná a ctižiadostivá. Uplatní sa ako humanitárna pracovníčka, programátorka, archeologička, biologička, neurologička, bylinkárka, fyzička či homeopatka. Niektoré Vodnárky sú aj skvelými pilotkami.

Známe ženy v znamení Vodnára:
Oprah Winfrey, Alicia Keys, Paris Hilton, Jennifer Aniston, Kateřina Brožová, Lenka Filipová, Katka Koščová, Marianna Ďurianová, Diana Mórová

Ryby
(19. 2. - 19. 3.)

Rybu priťahuje umenie a duchovná práca. Povolanie jej musí dávať zmysel. Ak nemá vyhranený talent, zväčša pracuje v pomáhajúcich profesiách – ako zdravotná sestra, praktická lekárka, animátorka, terapeutka alebo učiteľka v škôlke. Lákajú ju aj povolania späté s vodou alebo tekutinami, napríklad someliérstvo. Ryby sú zvyčajne závislé od kolektívu, nerady pracujú samy. Uprednostňujú podporu, spoluprácu, ako aj deľbu o zodpovednosť.

Známe ženy v znamení Rýb:
Cindy Crawford, Elizabeth Taylor, Drew Barrymore, Jennifer Love-Hewitt, Lucie Vondráčková, Misha

Autor: Bona Ondrášková
Foto: Shutterstock