Baran
Baran je znamenie veľmi asertívne, odhodlané a konkurencieschopné a to aj z hľadiska práce. Skvele zastáva úlohy určené pre lídra, ktorý sa v kríze len tak nepoloží.
Najvhodnejšie profesie: zubárka, chirurgička, finančná analytička, manažérka hotela, stavebná projektantka.

Býk
Býkyňa je odhodlaná, spoľahlivá a čestná. Jej hlboká túžba po stabilite sa spája aj s obdivom k všetkým krásnym a luxusným veciam. Uspokojuje ich stabilná práca, ktorú ohraničuje pevný pracovný čas 8 až 9 hodín päťkrát do týždňa a s atraktívnymi produktmi.
Najvhodnejšie profesie: módna návrhárka, grafička, interiérová či záhradná dizajnérka, bankárka, finančná poradkyňa, klenotníčka, kvetinárka.

r
Zdroj: Shutterstock

Blíženec
Blíženka má viacero talentov a je veľmi flexibilná, ale aby prosperovala, potrebuje ocenenia a výzvy – teda neustálu duševnú stimuláciu, či už dynamickými vzťahmi na pracovisku, alebo pútavými zadaniami. Hoci si prednostne nevyberá riadiace pozície, môžu sa jej „pritrafiť“, vďaka prirodzenému šarmu totiž vie byť aj dobrá manažérka či vedúca oddelení.
Najvhodnejšie profesie: učiteľka, novinárka, tlmočníčka, hovorkyňa, PR manažérka, projektová manažérka, komunikačná poradkyňa.

Rak
Račica, známa aj ako „matka“ zverokruhu, je prirodzene starostlivá žena, ktorá si vie poradiť s rozličnými problémami. Je zodpovedná a ochranárska, aj keď niekedy ulietava myšlienkami vysoko do výšin. Zvíťazí, ak svoju snivosť dokáže pretaviť do tvorivosti.
Najvhodnejšie profesie: sestrička, pracovníčka v cateringu, manažérka obsahu, učiteľka, logopédka, sociálna pracovníčka.