Muž s neupravenými vlasmi, so strniskom a zanedbaným vzhľadom už nie je móde a žena sa odváži ukázať pred svojím vyvoleným bez mejkapu až mesiace po prvej schôdzke. Prečo to tak je?

Nechcú vrásky

Lebo ženy aj muži sa chcú páčiť! Prieskum istej slovenskej dermatologicko-laserovej kliniky dokázal, že muži si čoraz viac potrpia na svojom dokonalom výzore. Ako teda vnímajú svoju fyzickú krásu? Takmer polovica z nich tvrdí, že nie je vhodné mať hlboké vrásky či dvojitú bradu už v päťdesiatke.

Ďalších takmer 47 percent je síce za starostlivosť o svoj zovňajšok, ale súčasne tvrdí, že to chlap so skrášľovaním určite nemá preháňať. Postačí mu dôkladná hygiena, upravená brada a vlasy. Len necelé 4 percentá mužov tvrdia, že umyté zuby a sprcha musia stačiť.

Prirodzenosť sa nenosí

Našťastie, vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že dnes sa od nich očakáva, aby vyzerali na úrovni. Dobrá správa je, že väčšina z nich sa nehanbí priznať či praktizovať pred svojou partnerkou skrášľovacie rituály a takmer 84 percent opýtaných uvádza, že je to vraj úplne normálne.

Vyše 90 percent z opýtaných si myslí, že by sa nemali hanbiť za to, že sa o seba starajú. Práve naopak, mali by chcieť byť pre opačné pohlavie príťažliví. Necelých 5 percent mužov uvádza, že chlap má byť prirodzený a nemá strácať čas starostlivosťou o svoj zovňajšok. Pre nich nie sú problém ani trčiace chĺpky z nosa, mastné vlasy či neupravená brada.