Ušetriť sa dá napríklad aj tak, že si kúpite ultra last minute dovolenku s all inclusive a po celý čas sa nepohnete z rezortu. Sú však aj iné spôsoby, ako si dopriať množstvo zážitkov bez prievanu v peňaženke.

1. Výhodné destinácie
Medzi najlacnejšie letecké destinácie patrí Bulharsko. Ak chcete využiť vlastné auto, výhodne sa dá dovolenkovať v Chorvátsku a Taliansku. Do svojho rozpočtu nezabudnite zarátať poplatky za mýto alebo diaľničné známky.

Letna dovolenka
Zdroj: Pexels

2. Ubytovanie v súkromí
Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo partiou priateľov, viac ako drahý hotel sa oplatí prenajať si vilku, dom či apartmán. Ak nie ste adrenalínový typ, neodporúčame ísť naslepo a hľadať si ubytovanie na mieste. Po dlhej ceste je to vyčerpávajúce a nakoniec nemusíte byť spokojní. Lepší nápad je rezervácia cez Booking.com aspoň pár dní pred cestou.

3. Občas si niečo uvarte
Asi málokto chce svoju dovolenku stráviť pri sporáku, ale chutné a zdravé jedlo sa dá vykúzliť aj za pár minút. Nemusíte v aute prevážať celé zásoby z domova – ceny v miestnych supermarketoch sú porovnateľné s tými našimi. Navštívte trhoviská a kúpte si čerstvé ovocie, zeleninu, ryby a pečivo.

4. Keď si v Ríme, jedz ako Riman
Vyhýbajte sa reštauráciám v centre, nasledujte miestnych a preniknite do menej turistických častí mesta. Jeho obyvatelia sa väčšinou stravujú mimo centra v obľúbených podnikoch a bistrách, kde sa dá najesť lacno a chutne.