Preto vám prinášame kľúč k poznaniu toho, čo by každá sexi, temperamentná a sebavedomá žena mala vedieť o sexuálnej etikete. Najlepšie, kým dosiahne 30 rokov. Nuž, ale radšej neskoro ako nikdy!

Pri milovaní môžete o svojom partnerovi zistiť viac
Zdroj: shutterstock
Pri milovaní môžete o svojom partnerovi zistiť viac

1. Komunikujte o tom, čo chcete v posteli zažiť
Pre mladosť je typická hanblivosť a presvedčenie, že partner by automaticky mal vedieť, čo sa vám v posteli páči. Lenže chlapi nedokážu čítať vaše myšlienky. Dospelá sebavedomá žena sa nehanbí otvorene komunikovať o tom, čo sa jej pri sexe páči a čo skúšať nechce.

2. Už nemusíte predstierať orgazmy
V dvadsiatke ste možno nechceli uraziť svojho milenca, preto ste občas zahrali v posteli divadielko, ale po tridsiatke sa to už nehodí. Máte právo byť v posteli autentická a nie je žiadna hanba, ak sa po sexe s partnerom rozprávate a zveríte sa mu so svojimi pocitmi.

3. Ak chcete prijímať, musíte aj dávať
Sebci nie sú sexi. K sexuálnej etikete patrí, že sa nezaujímate len o seba, ale záleží vám aj na partnerovi. Preto sa zaujímajte aj o to, čo sa mu páči a čo mu robí dobre. Vzájomné vychádzanie si v ústrety patrí v sexe k tomu najkrajšiemu.

Dôvernosť a diskrétnosť sú základné stavebné kamene každého intímneho vzťahu.
Zdroj: Profimedia
Dôvernosť a diskrétnosť sú základné stavebné kamene každého intímneho vzťahu.

4. Neodpisujte chlapa, ak prvý sex s ním nie je „wau“
Keďže už máte tridsať (a viac) a niečo ste už v sexe preskákali, potom viete, že prvý sex s novým partnerom nemusí byť vždy úžasný. Skvelý sex si vyžaduje prax, odbúranie stresu a vzájomnú súhru. Zrelá žena vie, že si na ohňostroj v posteli musí počkať.

5. Nerozvíjajte vzťah s mužom, ktorý sa bez vášho súhlasu pokúsi o novú sexuálnu techniku
Prvým a najdôležitejším pravidlom každého pohlavného styku je súhlas oboch. Rovnako to platí aj o rôznych technikách, s ktorými môžete obaja prísť. Obzvlášť to platí pre análny styk. Muž, ktorý sa bez opýtania oň pokúsi a ešte vás aj zvozí, že robíte drahoty, nestojí o ďalšie pokusy.