Celkový výraz 
Prezradiť o vás viac, ako by ste možno mali v úmysle, môže aj samotný výraz tváre. Aby ste pôsobili sebavedomo, hlavu držte hore, uši a plecia majte v jednej rovine. Podľa odborníkov takto dávate svojmu okoliu signál, že sa cítite silno a neohrozene. Skrytými signálmi odhalíte svoju spokojnosť aj nespokojnosť, nudu, zaujatosť, ale aj smútok, radosť, zdesenie, pohŕdanie či prekvapenie. Tvár a mimika doslova odhaľujú všetko, na čo myslíte, a veľa povedia aj o vašom duševnom rozpoložení. Preto ak sa s niekým rozprávate, dajte mu najavo, že ho počúvate – a je jedno ako. Občas stačí len nevinné zdvihnutie obočia či úsmev.

Strach
Zdroj: Shutterstock
Strach

Emócie (ne)schováte 
Podľa psychoanalytikov dokáže ľudská tvár prejaviť 6 základných druhov emócií. Viete ich správne dešifrovať alebo v opačnom prípade zamaskovať?

1. Prekvapenie
Keď ste prekvapená, nadvihnete obočie do oblúka, vodorovné vrásky na čele pokrčíte, čím sa zvýraznia. Možno vám je vidieť očné bielka  a mierne pootvoríte ústa.

Zamaskujte ho:
Ak máte o niekoho záujem, prezradí vás obočie. Podvedome ho zdvihnete, možno sa aj usmejete. Keď on urobí to isté, ste naladení na rovnakú vlnovú dĺžku. No ak sa len strojene usmeje, ale nezdvihne obočie, ste mu ľahos- tajná a gesto urobil len zo slušnosti.

2. Šťastie 
Usmievate sa s pootvorenými ústami, žiaria vám oči a okolo nich sa zvýraznia mimické vrásky.