Tablety (nielen) do umývačky? Čo sa s nimi ešte dá robiť?
+
Prišiel čas odložiť záhradný nábytok. Predtým by ste ho však mali očistiť. Umyte ho teplou vodou, v ktorej ste rozmiešali tabletu do umývačky riadu. Záhradný nábytok bude ako nový!
+ Perfektne účinkujú aj na vodný kameň vo WC mise. Vhoďte tablety do misy a nechajte pôsobiť celú noc.
+ Tak isto sa dajú použiť aj na vyčistenie práčky. Do dávkovača na prací prostriedok dajte 2 tablety do umývačky a zvoľte program s najvyššou teplotou.

Šetrne na vodný kameň
  • Na vodný kameň na batériách použite handričku dobre namočenú v octe. Omotajte ju okolo kohútikov a nechajte pôsobiť cez noc.
  • Vodný kameň z práčky zas odstránite kyselinou citrónovou. Pridajte ju do pracieho prášku pri praní bielej posteľnej bielizne alebo uterákov.
Tablety (nielen) do umývačky? Čo sa s nimi ešte dá robiť?

Stop zápachu!
Stuchnutý zápach v skrini odstránite zrnkami kávy alebo kúskami pomaranča či citróna, do ktorého napicháte klinčeky. Výborne pomáha aj kus vaty, na ktorú kvapnete aviváž a zabalíte do kúska látky. Vložte na dno skrine alebo zaveste. Pachy absorbuje aj ústna voda. Skúste do nej namočiť vatový tampón a dať ho na dno koša. Vydezinfikuje aj práčku. Môžete ju pridať k praciemu prostriedku, keď periete napríklad uteráky – tým svieža vôňa neuškodí.

Báječný tip
Zažltnuté a napáchnuté veci z bielej vlny nechajte namočené 24 hodín v malom množstve vody, do ktorej ste dali 3 narezané citróny.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com, archív firiem