Zopár osvedčených trikov
1. Škvrny od potu odstránite tak, že rozdrvíte 2 acylpyríny a prášok rozmiešate v pol šálke vody. Potrebné partie namočte do roztoku a nechajte 2 až 3 hodiny stáť. Potom operte ako zvyčajne.
2. Stvrdnutú kožu na päte odstránite tak, že rozdrvíte 6 acylpyrínov a do prášku pridáte pol lyžičky citrónovej šťavy a pol lyžičky vody. Pastu naneste na stvrdnutú kožu, zakryte chodidlo igelitovým vreckom a nechajte pôsobiť asi 15 minút. Zmäknutú kožu odstráňte pemzou a ošetrite vhodným krémom.

Banán je výborným zdrojom živín.
Zdroj: Jarmila Szabóová

3. Izbové rastliny najlepšie zbavíte prachu pomocou banánovej šupky. Pretrite jej vnútornou časťou každý list - odstránite nielen prach, ale listom pridáte aj lesk.
4. Gombík bude prišitý na večnosť, ak použijete dentálnu niť. Oplatí sa ňou prišívať gombíky na kabátoch, bundách aj na pracovných odevoch.
5. Drevená alebo plastová kuchynská doska bude opäť čistá, ak ju občas vydrhnete pastou z lyžice sódy bikarbóny, lyžice soli a lyžice vody. Nakoniec opláchnite horúcou octovou vodou. Doska bude dezinfikovaná a bez zápachu.
6. Účinný prostriedok na riad si môžete vyrobiť tak, že do bežného sypkého prípravku na riad pridáte 2 lyžice jedlej sódy. Zbaví riad každej zažratej mastnoty.

Čitateľka Ella, Hliník nad Hronom