TRENDOVÁ
Minimalistická vesta bez rukávov z hladkého úpletu je univerzálna vďaka rovnému predĺženému strihu a zdržanlivej farebnosti. Nosí sa rozopnutá k všetkému. Nahradí plášť, sako i bundu.

PÁNSKA
Tradičnú mužskú úpletovú vestu bez rukávov zviditeľnila návrhárka Victoria Beckham v jednofarebnej i žakarovej verzii. Nosí sa k midi šatám, k sukniam a džínsam. Ak má gombíky, vždy je zapnutá.

Zabudnutá vesta opäť v kurze.
Zdroj: Bonprix, Mango, PRShots
Zabudnutá vesta opäť v kurze.

PLETENÁ
Pre zrelé ženy je štrikovanie spomienkou na časy, keď zachraňovalo opozeraný šatník. Vestu dnes vyrobíte aj zo starého pulóvra, stačí odpárať rukávy. Nosí sa voľná aj s opaskom, k úzkej a áčkovej sukni či k cigaretovým nohaviciam.

KLASICKÁ
Už sto rokov patrí do dámskeho elegantného šatníka. Má lichotivý strih, ktorý tvaruje postavu a zakrýva nežiaduce partie. Nosí sa s blúzkou, rolákom i s pulóvrom kontrastnej farby.

Zabudnutá vesta opäť v kurze.
Zdroj: Bonprix, Mango, PRShots
Zabudnutá vesta opäť v kurze.

ETNO
Farebná vesta s ľudovým motívom, vypletanými etnickými vzormi či so strapcami pôsobí originálne, ale neformálne. Nosí sa s oblečením tmavej farby, aby vynikol jej štýl.

RETRO
Recyklujte staré časy

Vrkôčikové a osmičkové vesty pripomínajú elegantnú lyžiarsku módu 40. rokov minulého storočia. Hoci sú retro, robia outfit trendovejším. Nosia sa rustikálne k džínsovine, ku kvetovaným šatám i k čiernej farbe.