Multifunkčná zelenina: Letné tekvice vás nezradia

Multifunkčná zelenina: Letné tekvice vás nezradia

Zbavia vás tukových vankúšikov, prečistia a omladia. Tekvicová zelenina má skvelé nutričné zloženie - okolo 90 percent vody, pestrú zmes vitamínov a minerálnych látok a veľa vlákniny. S trochou fantázie ju môžete pripraviť každý deň na iný spôsob a nikdy sa vám nepreje.

Osvedčená klasika
Bielu tekvicu netreba predstavovať. V našej kuchyni sa udomácnila dávno predtým, ako sa k nám dostala cuketa. Z letných tekvíc má najneutrálnejšiu chuť, je ľahko stráviteľná, ideálna pri diabetickej i redukčnej diéte. Okrem tradičného prívarku z nej môžete uvariť aj chutnú letnú polievku, zapiecť ju v rúre alebo vyskúšať niektorý zo stoviek receptov, ktoré nájdete v každej kuchárskej knižke i na internete.

Pikantná cuketa
Oproti bielej tekvici má výraznejšiu chuť, menej sacharidov a je nízkoenergetická - asi 80 kJ/100 g. Šupka mladých plodov je bohatá na karotény, vitamín E, niektoré vitamíny skupiny B, horčík, vápnik, draslík, fosfor, železo, meď a zinok. Cuketa by mala byť stálicou na vašom jedálnom lístku pri cukrovke, žlčníkových kameňoch, obezite, reumatizme a dne. Odvádza z tela prebytočnú vodu, čím znižuje krvný tlak a chráni pred artériosklerózou. Vláknina podporuje trávenie, prečisťuje črevá a zlepšuje vyprázdňovanie.

Delikátny patizón
Od cukety a bielej tekvice sa odlišuje nielen tvarom, ale hlavne suchšou pevnejšou dužinou. Patizón má nízky obsah sacharidov a podobný obsah vitamínov a minerálnych látok ako cuketa. Diétne pripravený podporuje trávenie, znižuje hladinu tukov v krvi a má pozitívne účinky na srdce a cievy. Osvedčil sa aj pri problémoch s pankreasom a pre mierne močopudné účinky je vhodný aj pri ochoreniach obličiek a kĺbov.

Zeleninové špagety
Špagetová tekvica patrí medzi najmladšie odrody a pochádza z Japonska. Šupku na niekoľkých miestach zľahka narežte a tekvicu varte vcelku v osolenej vode asi pol hodiny. Potom ju rozpoľte a vidličkou vyškrabte dužinu, ktorá sa rozpadne na dlhé vlákna podobné špagetám. Stačí ich poliať maslom a posypať čerstvými bylinkami.

Kreatívne varenie
Tekvice majú neutrálnu chuť, čo pri varení dáva priestor vašej fantázii. Dokážu prijímať rôzne chute a arómy – z mäsa, byliniek a inej zeleniny, preto zakaždým chutia inak. Môžete ich grilovať, zapekať, dusiť, smažiť, nakladať nakyslo i nasladko, postrúhať do placiek či šalátov.

5 rád do kuchyne
1. K tekviciam sa hodia aromatické bylinky: bazalka, petržlen, estragón, kôpor, provensalské bylinky, cibuľa, cesnak.
2. Cuketa sa výborne dopĺňa s mladou mrkvou a pórom. Najdiétnejšia je sparená alebo krátko podusená.
3. Staršie cukety sa výborne hodia na prípravu placiek. Môžete ich upiecť aj v rúre na jemne naolejovanom papieri na pečenie.
4. Mladý patizón môžete surový natenko pokrájať do šalátov, kúsky pridať do leča a zeleninových polievok. Postrúhaný a udusený na cibuľke je výborný s vajcom.
5. Aj keď letné tekvice vysmažíte v trojobale, stále budú menej kalorickou obdobou rezňa.   

Autor: jb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa