Muž si svoje zlyhanie nikdy neprizná!

Muž si svoje zlyhanie nikdy neprizná!

Faktom je, že ženy odpúšťajú neveru lepšie ako muži. Tých vie zasiahnuť veľmi hlboko. Muž sa pomalšie vracia do normálu po nevere svojej ženy. Pozor, budete ale prekvapená, čo vlastne muži za neveru považujú a čo partnerke tolerujú, a samozrejme, dúfajú, že toto správanie ich polovičkám u nich tiež prekážať nebude.

Pre muža nie je nevera, ak žena s mužmi flirtuje, dokonca im ani neškodný bozk neprekáža a netrápia sa, ak je žena platonicky do niekoho zaľúbená. Ak sa však s niekým vyspí, prekročila hranicu. Čo ešte muža na správaní jeho ženy trápi? Mužovi prekáža, že iný muž na jeho manželku siahol, že sa jej intímne dotýkal. Že sa s ňou miloval.

Ženy majú rozhodne iný názor. Čo vnímajú ženy ako neveru a muži nie? Napríklad, keby sa muž bozkával s inou ženou, keby sa manžel správal k inej žene tak, akoby sa k nej nesprával v manželkinej prítomnosti, ak by niečo viac cítil k inej žene ako ku manželke a keby koketoval s inými, za účelom flirtu.

Prečo sú muži neverní?

Biologická túžba spojiť sa s mnohými rôznymi partnermi je silnejšia u mužov ako u žien. Samozrejme, že aj táto biologická túžba by mala byť kontrolovaná, keď muž je vo vážnom vzťahu. Ale, ak existuje pochybnosť, že sa jedná o mužskú úlohu vo svete, aby šírili semeno, je treba sa len pozrieť do živočíšnej ríše.

Samce sa pária s viacerými ženami, aby zabezpečili prežitie druhu. Samozrejme, muži nechcú oplodniť každú ženu, s ktorou sa stretnú a jednoducho mať sexuálny styk. Na druhej strane, muži uplatňujú toto pravidlo živočíšnej ríše aspoň latentne a aspoň flirtujú, čo nám ženám už prekáža.

Muži túžia po vzrušení
Musíme uznať, nie je veľa vzrušenia na tomto svete. Už nelovíme bizóny ani neprebodávame ryby, nezapájame sa do prestrelky, ani nie sme piráti. Väčšina ľudí sa prebudí, ide do práce, príde domov, navečeria sa, sleduje televíziu a ide spať. Tieto funkcie môžu byť čertovsky nudné. S tak málo možnosťami vzrušenia, niektorí muži volia čosi lákavejšie, akým je aj flirt so ženami.

Opatrnosť alebo mužská paranoja
Po nevere je každý už opatrnejší a hlavne podozrievavý. Pri každom čudnejšom alebo chladnejšom správaní partnerky myslí hneď muž na to najhoršie. Je rozdiel, pokiaľ ide o jednorazové zlyhanie. Ak muža presvedčíte o chybe, ako vás to mrzí a za vami budú aj skutky, ste na najlepšej ceste vrátiť vzťah do normálu, ak ste zlyhali. Muž si svoje zlyhanie v partnerstve nikdy neprizná.  

Autor: Karin

Mohlo by vás tiež zaujímať...

Každé jedno pohlavie má nejaké tie svoje plusy aj mínusy. My ženy napríklad skrývame viacero zbraní, ktorým muži nedokážu odolať a dobre o tom vieme. Dekolt, nohy, boky i úsmev môžu zamotať hlavu tak, že sa mužom opdlamujú kolená. Čo by ste o ženských zbraniach ešte mali vedieť?

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa