Na mamách deti milujú a nenávidia, keď...

Na mamách deti milujú a nenávidia, keď...

Aj vy ste občas v detstve nenávideli svoju mamu? Ako malej vám zakazovala hry, niektoré kamarátky, alebo krúžky?

V tínedžérskom veku sa jej zase nepáčil váš prvý, ani druhý priateľ? Vždy sa našiel dôvod, prečo ste chceli z domu odísť, aby sa bála, mala starosť, lebo si to zaslúži! Každá žena je iná matka. Sú však veci, ktoré na nás deti spoločne milujú, či nenávidia.

Hlavne, všetky deti chcú byť miláčikmi
Ak sa na ne raz osopíte, zamiesili ste si na problém. Čo sa im teda na nás páči a naopak, čo na nich nepôsobí veľmi vábne. Na mamách deti milujú, keď sa o seba starajú,ich krásne dlhé vlasy, keď nepôsobia vulgárne  a nerozprávajú do toho, ako sa učia. Nemali by byť hysterické a mali by dávať veľké vreckové. Na mamách deti milujú, keď im nerozprávajú do toho, ako sa učia!

Horšia dcéra či syn?
Je rozdiel medzi tým, ako sa k matke správa syn a ako dcéra? Dcéry sa väčšinou snažia svojím mamám pomáhať. Odmalička chodia s handrou po nábytku, aby pomohli utrieť prach. Skôr sa naučia používať vysávač ako čítať knižky. Chlapcov to skôr ťahá k otcom. Tí majú pre nich viac "hračiek", ktoré ich zaujímajú. Ak je však v rodine nejaký problém, alebo sa v škole pobili, radšej o probléme povedia mame, aby nedostali od otca na zadok.

Kedy deti matky nenávidia?

Keď sa o seba nestarajú, keď nevyzerajú ako maminy, ale ocinovia. Keď pôsobia vulgárne, rozprávajú do toho, ako sa učia, sú hysterické a dávajú im malé vreckové! Chlapci dobývajú svet, dievčatá ho robia krajším. Takéto rozdelenie panuje už dlho a učia sa podľa neho žiť aj malé deti.

Dievčatá hnevajú matky, ak majú nejaký výhrady k ich nového cool výzoru, ktorý je práve v móde. Zakazujú im nosiť do školy piercing na tvári, nechcú im zaplatiť skrášľujúcu operáciu a pod. Vtedy sa matkách vyčíta, že sú staré a zrejme závidia svojim mladším potomkom! Čo sa s tým dá robiť? Počkať. Dieťa - rebel potrebuje niekedy vyskúšať na vlastnej koži posmech, vyhadzov, rozchod. Až keď je mu najhoršie, potom hľadá útechu v rodičovskom náručí.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa