Na TOTO po milovaní radšej hneď zabudnite!

Na TOTO po milovaní radšej hneď zabudnite!

Milovanie je súčasť partnerského života. Bohužiaľ, dodnes ho sprevádzajú mnohé predsudky a omyly, ktorých sa tesne po milovaní dopúšťame. Preto sme sa rozhodli poradiť vám, čoho by ste sa mali vyvarovať, aby zážitok z absolútnej blízkosti vo vás pretrval dlhšie ako pár sekúnd.

Zabudnite na sociálne siete
Ešte ste ani nestihli dosexovať a už držíte v ruke mobil? V poslednej dobe je to najčastejšie faux paux, ktorých sa mladí dopúšťajú po intímne strávených chvíľach. Okamžité chňapnutie po tablete, mobile a slúchadlách absolútne dehonestuje okamihy, ktoré ste spolu len pred chvíľou zažili. Nebodaj ak si spoločné chvíle aj fotíte a vešiate na FB.    

Neutekajte hneď pod sprchu
Hygiena je síce dôležitá, ale existujú situácie, keď to s ňou netreba preháňať. Jednou z nich sú práve okamihy tesne po sexe, pretože váš útek do kúpeľne môže pôsobiť dojmom, že sa po sexe cítite špinavá alebo vám jednoducho sex s partnerom „nevoňal“ a potrebujete zo seba zmyť jeho pach.

Nepýtajte sa, aké to bolo
Je to jedna z najhorších otázok, ktorú môžete položiť bezprostredne po sexe. Hovorí totiž o vašej neistote, ktorú máte ohľadom svojich „výkonov“ v posteli. Vyvoláva dojem, že minimálne raz ste už zažili fiasko, a preto sa uisťujete, či sa to nestalo zase.

Nepripomínajte, čo by sa malo urobiť
Niektoré ženy nenechajú ani sekundu navnivoč. Len čo si vychutnajú orgazmus, spočinie im zrak na plafóne a už riešia povinnosti. „Potrebovali by sme už vymaľovať. Všimol si si? Kedy už konečne umyješ okná?“ A romantický okamih je nenávratne preč.  

Nekritizujte tesne po sexe
Komunikácia o sexe, predstavách, túžbach a o tom, čo sa vám páči a nepáči je nesmierne dôležitá. Lenže ešte dôležitejšie je vedieť zvoliť správny čas a správne miesto pre takúto komunikáciu.  Napriek tomu, že sex nebol podľa vašich predstáv, nekritizujte bezprostredne po ňom. Radšej trochu neskôr partnerovi povedzte, že sa s ním chcete porozprávať a hľadajte spolu riešenia.  

Neriešte problémy svojich detí
Chyba, ktorej sa mnohé páry po svadbe dopúšťajú je to, že zabúdajú, že sú partnermi a milencami a stavajú sa iba rodičmi. Komunikujú spolu nanajvýš o povinnostiach, o nákupoch a o svojich deťoch. Ak si tento návyk prenesú aj do intímneho spolužitia, prestanú si vychutnávať vzájomné splynutie, a deti „prenesú“ aj do postele. Preto debaty o prospechu detí, ich správaní či neposlušnosti sú zakázané.

Neporovnávajte sex s predchádzajúcim partnerom
Medzi najbolestivejšie okamihy po sexe patria tie, ak aktuálny výkon súčasného partnera začnete porovnávať s výkonmi bývalého. Bez ohľadu na to, že terajší partner vyjde z porovnávania lepšie. Už len to, že vám príde na um váš bývalý je neprípustné. Automaticky tým u partnera spustíte lavínu domýšľania si, čo sa neskončí inak ako hádkou, výčitkami a poriadnym konfliktom.

Neobliekajte sa hneď po sexe
Dosexovali sme, koniec, šlus, hotovo! A teraz rýchlo k povinnostiam! Opäť na seba hodiť tepláky, vyťahané tričko a ponožky. Nerobte túto chybu, ktorá so sebou zmetie tie krásne okamihy, ktorým ste sa ešte len pred chvíľou venovali. Nechajte sebe, svojmu partnerovi a vašim nahým telám čas, aby  doznel zážitok a aby ste si ho naplno vychutnali.

Neriešte svoje proporcie
Niektoré dámy dokážu partnera po sexe „zabiť“ otázkou: „A nevadí ti, že mám malé prsia?“ alebo „Neprekážalo ti, že mám veľký zadok?“ Hoci by to bola pravda, na čo sa pýtate, nerobte to! Zbytočne tým upozorňujete na niečo, čo váš partner v tej chvíli absolútne nerieši. Nenasmerujte jeho úvahy smerom k vašim nedostatkom vo chvíli, keď sa teší z vášho tela.

Nenúťte ho ihneď komunikovať
„No tak, povedz už niečo, hovor so mnou, prečo si ticho?“ Najhoršie bombardovanie muža po sexe, aké si len viete predstaviť. Muži sú tesne po „tom“ ponorení do seba, vychutnávajú si predchádzajúce okamihy a zo všetkého najmenej sa im chce rozprávať. Nehľadajte za tým nič osobné, nerobte si starosti, či náhodou nerozmýšľa o bývalke. Vedieť spolu mlčať v tých správnych chvíľach je rovnako dôležité ako vo vhodnej chvíli komunikovať.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa