Načerpajte zdravie a silu na každý deň z tejto nádhernej vecičky!

Načerpajte zdravie a silu na každý deň z tejto nádhernej vecičky!

Veríme, že majú vplyv na naše zdravie, šťastie, lásku, osud a vôbec na celý život. Liečivé účinky drahých kameňov objavili už v staroveku Číňania a Indovia. Väčšine Európanov sa dnes asi tieto tvrdenia zdajú bájne a rozprávkové, ale nesmieme zabúdať, že drahé kamene dodnes využívajú africkí šamani na svoje rituály, Tibeťania a Indiáni na liečbu najrôznejších ochorení a Thajci by bez kamenného amuletu dokonca ani nevystrčili päty z domu.

Zdravie a psychika
Výskumy nemeckých odborníkov sa snažia dokázať, že drahokamy a polodrahokamy majú pozitívny vplyv na našu psychiku a dokonca aj na zdravie. Sú to len dohady, skutočnosť alebo babské povedačky? Veľa lekárov zastáva názor, že kameň je mŕtva hmota a ako taká, nemá na človeka žiadny vplyv. Existujú ale tiež lekári a vedci, ktorí propagujú opačný názor. Podľa nich majú drahokamy a polodrahokamy schopnosť sústreďovať v sebe určité formy energie. Tým sa vlastne dotýkajú psychotroniky - vedného oboru, ktorý skúma javy spojené s psychickými procesmi, sprevádzanými určitým energetickým prejavom.

Komunikácia s kameňmi
Ľudia, ktorí veria v účinok drahých kameňov, tvrdia, že ten, kto chce využiť drahokamy a polodrahokamy na liečenie, sa musí naučiť s nimi nadviazať kontakt. Indickí mudrci veria, že záleží najmä na našom vzťahu ku kameňom a na tom, ako s nimi zaobchádzame. Pokiaľ je niekto uzavretý a sebecký, nerasty s ním nebudú komunikovať. Taký človek totiž nie je schopný registrovať akúkoľvek silu alebo energiu. Ale pokiaľ pocíti kameň, že je vaša energia príjemná, začne vás hriať v dlani.

Čo získate, ak budete intuíciu pravidelne trénovať? Naše celebrity s ňou majú skúsenosti

Každé znamenie zverokruhu má "svoj kameň"
Podľa Asýranov a Babylončanov zodpovedali rôzne druhy drahokamov jednotlivým znameniam zverokruhu a používali sa preto ako ochranné talizmany. Súhvezdiu Barana zodpovedá ametyst, súhvezdiu Býka achát, súhvezdiu Blížencov beryl, súhvezdiu Raka smaragd, súhvezdiu Leva rubín, súhvezdiu Panny jaspis, súhvezdiu Váh diamant, súhvezdiu Škorpióna topás, súhvezdiu Strelca tyrkys, súhvezdiu Kozorožca opál, súhvezdiu Vodnára zafír a súhvezdiu Rýb chryzolit.

5 byliniek, ktoré by mala poznať každá žena

S nikým sa nedeľte o svoj drahokam!
Pokiaľ chcete využiť účinky kameňa, je potrebné, aby ste ho nosili na retiazke alebo priamo na tele. Doporučuje sa aspoň raz denne sa s týmto príveskom hrať, brať ho do ruky, hrať sa s ním v prstoch alebo držať ho v dlani. Pri zdravotných alebo psychických problémoch sa tento spôsob "komunikácie" údajne osvedčil. Ľudský organizmus si totiž odoberie z kameňa presne toľko energie, koľko potrebuje. Na tieto účely je vhodné používať len surové kamene v prírodnej podobe, neupravené brúsením. Nesmieme ale pritom zabúdať, že každý kameň má patriť len jednej osobe, pretože jeho účinky sa strácajú, keď slúži viacerým ľuďom.

Autor: bb
Foto: profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa