Nadúvanie už nemusí byť problém: Ako ho efektívne odstrániť?

Nadúvanie už nemusí byť problém: Ako ho efektívne odstrániť?

Počas celého roka na nás striehnu udalosti, ktoré dajú poriadne zabrať nášmu tráveniu. Sviatky, oslavy či stres v práci po sebe zanechávajú stopy. Stravujeme sa inak ako obvykle a nakoľko nie sme „zo železa“, môže sa objaviť nepríjemné nafukovanie brucha.

Ako dočasný stav sa dá zvládnuť, ale čo ak je to problém bežných dní a trvá už pridlho? Zrejme ste už skúsili všeličo, no je tu nové, unikátne riešenie, ktoré je telu celkom prirodzené. Poznáte bioaktívne peptidy?

Malé, ale nesmierne dôležité
Tento odborný názov v sebe skrýva niečo, čo organizmus veľmi dobre pozná. Peptidy sú základné stavebné jednotky buniek nášho tela, pričom každý orgán má svoje vlastné, ktoré ho udržujú v zdravom stave. Každé jedno ochorenie začína ako porucha na úrovni týchto buniek a tráviaci systém nie je výnimkou. Pretrvávajúce nadúvanie môže byť spôsobené deficitom špecifických peptidov a dá sa efektívne napraviť. Objav peptidov a ich bioregulačnej funkcie získal v roku 2018 Nobelovu cenu a pre bežného človeka otvoril novú cestu k prirodzenej liečbe.

Problém zvaný nafukovanie
Ak vás doteraz mátala otázka, čo spôsobuje nadúvanie a plynatosť, zrejme ste narazili na zoznam rizikových potravín, na nesprávnu konzumáciu jedla, tesné oblečenie i na nadmerný stres. S týmito faktormi dokážete zabojovať, no nemusia vyriešiť všetko. Ak problém naďalej pretrváva a zvýšená akumulácia plynov spôsobuje ťažkosti, treba pátrať.

Nepríjemné pocity môžu prejsť do bolestí až hnačiek, čo je už situácia vyžadujúca riešenie. Presne zvolený peptidový komplex poskytuje modernú cestu na normalizáciu plynov, pomáha zlepšiť trávenie a urýchľuje absorpciu výživných látok v črevách. Účinok peptidov je presný, rýchly a čo je najdôležitejšie, je dlhotrvajúci.

Peptidmi proti nadúvaniu
Liečba biopeptidmi môže byť celkom novou cestou, ktorá u vás konečne zaberie. Ich užívanie v podobe kapsúl je buď samostatné, alebo kombinované s inými liekmi, nakoľko peptidové komplexy sú vhodnými doplnkami. Pri nafukovaní brucha urýchľujú celkovú liečbu, pričom eliminujú príčinu a nie iba symptóm.

Výhody peptidov:

 • Regenerujú a omladzujú bunky
 • Predĺžujú zdravý metabolizmus bunky
 • Posilňujú imunitu
 • Regulujú proteínovú syntézu v tele
 • Podieľajú sa na prenose medzibunkovej informácie
 • Sú netoxické
 • Sú nenávykové
 • Nespôsobujú alergické reakcie
 • Sú prirodzenými metabolitmi nášho tela
 • Sú vlastné nášmu imunitnému
 • Eliminujú príčiny ochorení, nie symptómy  

Prirodzená liečba tela
Každá kapsula obsahuje vitálne výživné látky - bioaktívne peptidy, vitamíny, minerály a rastlinné extrakty, ktoré sú uvoľňované postupne a na rozdiel od liečiv s umelými prísadami nezaťažujú žalúdok. Tak ako sú obsiahnuté peptidy prirodzené pre telo, tak je prirodzene prijímaná aj celá kapsula. Ak sa teda pýtate, čo proti nadúvaniu, jednoznačne by ste mali skúsiť bioaktívne peptidy. Na vašom zdraví totiž záleží.

Autor: bb
Zdroj: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa