4 najnechutnejšie procesy nášho tela!

4 najnechutnejšie procesy nášho tela!

Ľudské telo je fascinujúce – vie sa obnovovať, chrániť, rozvíjať, zahladzovať stopy našich činností – pohybu, námahy, chorôb. Využíva však pri tom vlastné svojpomocné systémy, ktoré nám nemusia byť vždy po chuti. A po vôli.

Vnútorné a vonkajšie procesy nášho tela, ktoré nie sú vždy práve dôstojné a gustiózne, na nás často pôsobia samoúčelne, ale každý má svoj osobitý význam. Aby naše telesné fungovanie prebiehalo bez ujmy, musia sa občas „prečistiť trubky“ a „namazať stroj“, aj keď nesympaticky. O ktorých procesoch hovoríme?

1. Pohlavný sekrét
Sme ženy, tak sa zamerajme na procesy ženských orgánov. Samočistiace schopnosti vagíny sú pre naše intímne zdravie mimoriadne dôležité. Množstvo infekcií, ktoré naším prirodzením pravidelne prebehne, by neostalo bez ujmy, keby si vagína sama neregulovala hodnoty pH či zvlhčovaním sa nepripravovala na rôzne procesy.

Vaginálne hlieny ale vedia aj prekvapiť. Množstvo slizkého a priehľadného výlučku niekedy môže byť prekvapivé, a to svojím objemom. Nejde už o tekutinu, ale o mazľavú tvarovateľnú hmotu sekrétu väčšej hustoty.

Takéto množstvo sekrétu nás môže obťažovať pre neustále mokrý pocit aj „falošné vzrušenie“, ale vedzme, že pokiaľ nejde o choroboplodný výtok, ale len bežný sekrét prirodzenej kyslosti, ráta sa nášmu telu len k dobru.

2. Kožné plesne
Vedci zistili, že miesto na tele, ktoré obsahuje najväčšie množstvo mikroskopicky premnožených baktérií, sú naše chodidlá. Konkrétne ich máme vraj úplne bežne plesne na pätách a medzi prstami. Ďalším zvláštnym miestom, ktoré podlieha nechceným kožným biologickým procesom, sú špičky lakťov.

3. Zástava plynov
Aj keď to znie veľmi ľudovo, zastavený odchod vzduchu z našich čriev nás môže slušne potrápiť. Môže sa prejavovať napríklad tlakovou bolesťou v boku či kŕčmi v podbrušku. A aby toho nebolo málo, môže nám pokaziť aj pôžitok z milovania. Črevo a pošva totiž v takýchto extrémnejších prípadoch môžu na seba tlačiť a celková precitlivenosť a "nafúknutosť" nás namáhať.

4. Smrad z „pozostatkov“
Biologické zvyšky nášho tela nie sú ničím lákavým. Najmä preto, že aj po odňatí z tela ich stále považujeme za niečo životaschopné, avšak už zďaleka nie ako súčasť nášho tela.

Nepríjemný je aj proces, akým sa tieto časti správajú – ostrihané vlasy, nechty či útržky zrohovatenej kože nielenže vcelku rýchlo starnú a zmršťujú sa, ale aj začínajú zapáchať, najmä ak obsahujú mikročiastočky kožného tkaniva.

Podobným prípadom je aj menštruačná krv. Zapácha, až keď sa odplaví z nášho tela a dostane do kontaktu so vzduchom. Aj z týchto príčin je vložka celkom inak cítiť ako taký tampón.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa