Najväčší pútač Plesu v opere: Ani róby, ani výstrihy... minulý rok to bol tento muž!

Najväčší pútač Plesu v opere: Ani róby, ani výstrihy... minulý rok to bol tento muž!

V historickej budove SND sa plesá už takmer dve desaťročia. Ples v opere patrí aj vďaka svojmu dobročinnému zámeru medzi najvýznamnejšie podujatia na Slovensku. Symbolickým úderom na gong otvorí 19. ročník Plesu v opere slovenskú plesovú sezónu už dnes. Príde aj božský Kája?

Top momenty 18. ročníka Plesu v opere

Moderátorka
Jedným z vrcholov minuloročného Plesu v opere bola moderátorka večera Božidara Turzonovová. Všetkým prítomným hosťom vyrazila dych prekrásnou, bielou róbou, ktorú pre ňu navrhla jedna z našich TOP módnych návrhárok Jana Pištejová. Právom sa stala jednou z najlepšie oblečených dám večera a zatienila aj oveľa mladšie ročníky.

Gong
O veľké prekvapenie minulého ročníka sa postarala slovenská paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová, ktorá udrela na gong. Pripomenula tak dobročinný rozmer, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia a získala si patričnú pozornosť.

Lucia Hurajová
Medzi najlepšie oblečené dámy večera patrila aj známa herečka Lucia Hurajová, ktorá vyzerala v nádherných červených šatách ako bohyňa. Už túto sobotu prevezme trojnásobná mamička po hereckej legende Božidare Turzonovovej úlohu moderátorky plesu: „Som nesmierne hrdá na to, že nielen ako herečka, ale najmä ako matka, môžem byť súčasťou podujatia, ktoré pomáha otvárať pálčivé témy a pomáhať tam, kde je to naozaj potrebné,“ povedala obľúbená herečka. Róbu pre moderátorku si zobral pod palec Marcel Holubec, ktorý sa nechal inšpirovať tohtoročnou myšlienkou plesu – rapsódia šťastia.

Najvyššia vyzbieraná suma
Minuloročný Ples v opere prepisoval históriu, o čom svedčí aj najvyššia vyzbieraná suma. Výťažok v hodnote 254 620 poputoval mimovládnym neziskovým organizáciám Nadácii pre deti Slovenska a Koalícii pre deti Slovensko na vznik programu Škola inkluzionistov a Kto chýba.

100. výročie vzniku Československa
Minulý rok patril aj téme stého výročia založenia spoločného československého štátu. Úvodný ceremoniál pod názvom Kabaret Mozart priniesol úžasné spojenie opery a nového cirkusu. O výnimočný zážitok sa postarali tanečníci a akrobati zo zoskupení Burki&com a Cirque company Losers. Hostí zabával slávny Big Band Gustava Broma, Miroslav Žbirka, Jana Kirschner, Katarína Knechtová či Dan Bárta. Umeleckým vrcholom plesu bolo vystúpenie hudobnej legendy Karla Gott. Karel Gott oslávi tento rok okrúhlu osemdesiatku a jeho mladšie dcérky Charlotte a Nelly majú ešte len 12 a10 rokov. Po ťažkej chorobe ke opäť v hudobnom a filmovom kolotoči. Tento rok však budú hudobné hviezdy z českej republiky v inom zložení.

Súčasťou večera bude sympatický a multi-talentovaný Ondřej Gregor Brzobohatý a speváčka Marta Jandová. 

Autor: bb, red
Foto: Ples v opere, orange, archiv

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa