Našla som si počas materskej milenca, vraj je to IN!

Našla som si počas materskej milenca, vraj je to IN!

Ženám na materskej najviac chýba kontakt, relax, sebavedomie a komplimenty, že stále dobre vyzerajú.

Stereotyp, krik, plač, neustále povinnosti a kontakt maximálne s ďalšími mamičkami na pieskovisku im po čase lezie až ušami.

Na jednej strane nečudo, že podľahnú prvému komplimentu či drobnému flirtu, na druhej strane môže nastať hrôza, ktorá ochromí rodinu. Nemálo žien si totiž čas na materskej spestrí alebo skomplikuje milencom.

Vietor prišiel z Ameriky
Napriek tomu, že manželstvo v podstate ničím netrpí a neexistuje žiadny dôvod na neveru, mnohé mamičky podľahnú. Zvláštny fenomén k nám prišiel ako ináč, z Ameriky, kde si „neškodného“ milenca na materskej dopraje každá tretia žena. V minulosti bolo častejšie, že ženy si našli milencov po materskej, po návrate do práce, pretože im akoby chýbali obranné látky proti záujmu, lichôtkam a komplimentom. V súčasnosti to však „vďaka“ sociálnym sieťam zvládajú už v čase, kým sú doma.

Dôvody sa vždy nájdu
Dôvody týchto úletov sú rôzne. Často ide o neuspokojivé manželstvá, hádky a odlišné predstavy o výchove či vedení domácnosti. Svoje urobí i frustrácia z rozdielov medzi materským poslaním a nenapĺňaním vlastných potrieb. Virtuálne vzťahy prostredníctvom sociálnych sietí navyše poskytujú veľký priestor pre idealizáciu. Žena ľahšie padne milencovi do reálneho náručia, lebo žije v skreslených a naivných predstavách a neuvedomuje si následky.

Máte vzťahový konflikt? Pomôžu vám nápady psychológov na domácu úlohu 

Aj vlastní partneri v tom majú prsty
Niekedy ženám chýba vzrušenie, v hre je i nezrelosť a zvedavosť, hlavne u menej skúsených žien, ktoré cítia deficit vzťahových avantúr pred otehotnením. Častou motiváciou je pocit izolovanosti. Ak sa k tomu pridá mužská naivita, ktorá spočíva v presvedčení, že počas materskej majú svoje ženy isté a nerozvíjajú partnerstvo, žena je s dieťaťom neustále doma, nechodí medzi ľudí, tak k „narazeniu“ si milenca nie je ďaleko.  

Obhajovanie neobhájiteľného
„Veď predsa o nič nešlo! Bol to len flirt, spestrenie, nič viac! V živote by som neodišla od rodiny! Ja ho predsa nemilujem, len som sa cítila strašne osamelá!“ Také sú najčastejšie prvé reakcie odhalenej nevery počas materskej. Môžeme to nazvať ako len chceme, vždy je to len a len nevera. Čas strávený na materskej sa dá investovať aj do iného koníčka ako dvíhanie si sebavedomia so susedom či internetovým donchuanom.

Neuveriteľné dôvody nevery: Na TOTO prišli vedci!

Keď sa city pomiešajú so sexom
Problém je, že zďaleka nie všetky ženy dokážu oddeliť city a sex. Po čase hrozí, že do nevery spadnú nielen telom, ale aj dušou. Psychológovia by vedeli rozprávať o rozvádzajúcich sa manželstvách po roku a pol, keď manželky neodolali a popri mamičkovských povinnostiach stíhali aj starostlivosť o milenca.

Ako tomu predísť?
Či chceme alebo nie, začať musíme od mužov – partnerov. Materská dovolenka naozaj nie je pre ženu jednoduché obdobie. A preto je dôležité, aby ich partneri počas nej plnili aktívnejšiu úlohu. Aby boli pre svoje manželky oporou, milencami i kamarátmi zároveň, aby ženy nemuseli za každú cenu mapovať terén inde. Aby spolu komunikovali, čo ženy prežívajú, ako sa cítia, čo potrebujú.

Rozumný muž svojej polovičke dopraje na materskej kontakty s kamarátkami, návštevu fitness centra, jazykovej školy alebo akékoľvek iné vyžitie, ktoré ženu naplní a pri ktorom si oddýchne. Pokiaľ sa žena dostane viac medzi ľudí, zvýši sa šanca, že si vypestuje vyššiu imunitu voči prípadným pokušeniam. Ak k tomu partneri pripoja obdiv a zdôraznia, aká je žena krásna, nebezpečenstvo je zažehnané.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Bábätká"

Poradňa