Zakliate bývanie? Našli sme domácnosti, v ktorých ženy nikdy neschudnú

Zakliate bývanie? Našli sme domácnosti, v ktorých ženy nikdy neschudnú

Neviete sa stále zbaviť nadbytočných kíl a veľmi sa pritom snažíte? Možno za vaše kilá navyše môže vaša domácnosť.

Výskumy ukazujú, že organizácia domácnosti ovplyvňuje vaše stravovacie návyky. Naše príbytky môžu byť navrhnuté tak, aby nás liečili, alebo sme v nich priberali. Popremýšľajte and našimi tipmi, ktoré môžu za vaše faldíky, či sa v nich nenájdete.

1. Vaše kuchynské stoličky sú moc komfortné
Kuchyňa je centrom väčšiny domovov. Je to miesto, kam zvykneme volať priateľov, susedov, len tak si sadnúť, najesť sa, ale aj pomáhať deťom s domácimi úlohami. Čím viac času ale strávite v kuchyni, tým skôr skončíte s niečím chutným v ruke. A pretože väčšina ľudí nepostáva v kuchyni len tak, sadne si na stoličku. Čím je pohodlnejšia, tým dlhšie v kuchyni s jedlom aj zostaneme. Stráviť čas v kuchyni by sme vraj mali maximálne 15 minúť a na tvrdom.

2. Kuchynské svetlá sú príliš jasné
Podľa odborníkov v nás jasné svetlá vyvolávajú náladu na prejedanie sa. Podľa istej štúdie, ľudia, ktorí večerali v jasne osvetlenej miestnosti zjedli o 20% viac kalórií ako tí, ktorí jedli v rovnakej miestnosti, kde bolo menej jasno. Aj keď dobrovoľníci zjedli menej jedla, hodnotili ho ako chutnejšie. Výskumníci veria, že práve svetlo môže byť dôvodom naších nadbytočných kíl, pretože tmavé prostredie je upokojujúce, takže budete jesť aj pomalšie. Máte šancu si uvedomiť, že ste plní a prestanete sa zbytočne tlačiť.

3. Máte v dome neporiadok
Najdôležitejší spôsob, ako udržať svoj domov zdravý, aby napomáhal vašej snahe sa zdravo stravovať je znížiť neporiadok vo vašej domácnosti. To zahŕňa všetko, od neupratanej skrine po špinavú kúpeľňu. Štúdie hovoria o tom, že ľudia, ktorí sú schopní stratiť väčšiu váhu majú tendenciu udržiavať svoj domov čistý.

4. V dome máte zbytočne veľa červenej
Červená farba vraj spúšťa v mozgu chemické látky, ktoré podporujú hlad. Ak máte v byte červené steny, najmä v kuchyni, zvážte novú maľovku na modrú alebo zelenú. Obe farby podporujú relaxáciu, takže nemusíte úzkostlivo myslieť iba na váš žalúdok.

5. Neustále sledujete programy o varení
Ženy, ktoré zbierajú recepty z rôznych televíznych relácií o varení majú vyšší index telesnej hmotnosti a vážia v priemere o 10 kíl viac, než tie, ktoré majú svoje vlastné recepty, podľa ktorých varia. Vedci sa domnievajú, že je to preto, že mnoho z receptov zobrazovaných na televíznej obrazovke sú menej zdravé a často ukazujú potraviny podávané v nadmerných dávkach. Jedlo riešime každý deň. Ak teda chcete sledovať programy o varení, držte sa tých zdravších.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa