Naučte sa spať na tej správnej strane

Naučte sa spať na tej správnej strane

Všetci vieme, že spánok ovplyvňuje ako naše duševné, tak aj fyzické zdravie. Len malý počet ľudí si uvedomuje, že spánok je rovnako dôležitý ako množstvo času, ktoré trávime hore.

Aj pozícia spánku, ktorú preferujete môže výrazne ovplyvniť vaše zdravie, zlepšiť vzhľad vašej pokožky a trávenie. Spánok na ľavej strane vám môže zachrániť život. Ak nespíte na ľavej strane, prečítajte si tento článok a možno túto pozíciu vyskúšate.

Ak spíte na chrbte, bude sa vám ťažko dýchať. Je to obzvlášť nebezpečná poloha v prípade astmy alebo spánkového apnoe. Na druhú stranu, ak sa rozhodnete spať na pravej strane môžete mať problémy s trávením.

Aké sú výhody spánku na ľavej strane
Podľa holistických odborníkov, táto strana tela ovláda lymfatický systém, dodáva telu šancu zbaviť sa toxínov. Na druhej strane, spánok na pravej strane môže spomaliť prácu lymfatického systému. V prípade, že lymfatický systém nefunguje na maximum, nemusí byť telo schopné filtrovať všetky toxíny a zabezpečiť správne prúdenie lymfy. Ak tento stav trvá dlhší čas, začnú sa vám hromadiť toxíny v tele, čo znamená väčšiu šancu na ochorenia.

Naučte sa, ako spať v tejto polohe
V prípade, že ste zvyknutí spať na pravej strane, na bruchu alebo na chrbte, zmena je ťažká. Je to zvyk. Ak ste ochotní stráviť nejaký čas snažením, vaše telo si zvykne aj na inú polohu a za túto sa vám skutočne poďakuje. Každá zmena spánkovej rutiny môže znamenať veľa pre vaše zdravie, tak skúste novú pozíciu už dnes večer.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa