Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)

Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)
25 fotiek v galérií

Jej Veličenstvo Alžbeta II. (93) má skutočne nevšednú záľubu. V rodinnom kruhu rada napodobňuje svetových vodcov, s ktorými sa za vyše 66 rokov vládnutia stretla.

VIDEO: Kráľovná Alžbeta a jej vtipné momenty

Skvelá imitátorka
Začalo sa to celkom nevinne, teraz kráľovná svojimi kúskami zabáva príbuzenstvo. Za dlhé desaťročia na tróne sa stretla so stovkami prezidentov, politikov a svetových osobností a vo svojej záľube sa neustále zdokonaľovala. Alžbeta II. je rodená komička, má výbornú mimiku a dokáže napodobniť rôzny akcent. Dokonale ovláda liverpoolsky prízvuk, ale výborne jej ide aj írsky a americký.

Smiech a manželstvo
Kráľovnej sa napodobňovanie tak zapáčilo, že ho s radosťou predvádza, napríklad na Vianoce, keď už všetci len tak posedávajú. Postaví sa a začne imitovať Borisa Jeľcina alebo Billa Clintona a vraj je naozaj skvelá. Príbuzní sa váľajú od smiechu a kráľovná len tak žiari. Jej vášeň pre komiku údajne zohrala významnú úlohu v jej manželstve s princom Philipom. Tajomstvo ich vzťahu je v tom, že sa spolu aj po rokoch dokážu smiať.

 


O čom sa nevedelo
Kráľovná sa za mladi venovala pantomíme. Herectvo si zamilovala počas 2. svetovej vojny, keď ju spolu s mladšou sestrou, princeznou Margaret, evakuovali a ukryli vo Windsorskom zámku. Dlhú chvíľu si sestry krátili inscenovaním vlastných verzií hier, napríklad o Aladinovi. Kráľovná Alžbeta II. miluje aj muzikály, medzi jej najobľúbenejšie patrí Oklahoma.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: profimedia.sk

 25 fotografií

Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)Nekráľovská záľuba Alžbety II.: Čím v rodine vyvoláva záchvaty smiechu? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa