Nemáte dnes chuť? 10 možností, ako mu povedať nie

Nemáte dnes chuť? 10 možností, ako mu povedať nie

Ste unavená, možno vás niečo bolí alebo sa vám len nechce. Viete, ako citlivo odmietnuť partnera, aby sa veľmi neurazil?

Úprimnosť nadovšetko

Zabudnite na výhovorky, a hneď ako prídete večer z práce, mu povedzte, že ste mali ťažký deň. Aspoň si na vás večer nebude robiť zbytočnú chuť. Ak mu otvorene poviete, že dnes nemáte na sex ani najmenšie pomyslenie, predídete zbytočným nedorozumeniam a partner možno na vás nebude večer čakať roztúžene v posteli.

Čas na rozdýchanie

Ak aj váš partner chce všetko hneď a okamžite, pokojne mu vysvetlite, že potrebujete trochu času pre seba. Ak musíte dorobiť niečo do práce, venovať sa deťom alebo hoci len zájsť s kamarátkou na kávu, urobte to. Ak bude vedieť, že neskôr si na svoje príde aj on, bude sa na vás viac tešiť.

Buďte otvorená
Dokážete sa s partnerom porozprávať o čomkoľvek, ale otázka sexuality je pre neho stále tabu? Tak mu porozprávajte o svojich túžbach aj o tom, prečo chcete byť občas úplne sama. Ak mu vysvetlíte, že na intímnosti nemáte teraz chuť a váš partner je pozorný, pochopí, že by ste sa s ním milovali len preto, že to chce on. A o to predsa v intímnych chvíľkach nejde. Či u vás áno?   

Pošlite ho von
Znie to síce ako návod na neveru, ale pravda je niekde inde. Ak dáte svojmu partnerovi „priepustku“ na pivo alebo večerný hokejový zápas, budete mať večer len sama pre seba. Pánska jazda mu dá pocit, že je ešte stále pánom tvorstva a nebude mať potrebu dokazovať si svoju mužnosť v posteli. Toto riešenie má však háčik. Pravidelne strávené večery mimo domu mu poskytnú viac možností poobzerať sa po žene, ktorá bude zhovorčivejšia a chápavejšia, preto to nepreháňajte.

Doprajte mu koníček
Šport a pravidelný pohyb síce vyplavuje endorfíny, ale ak sa váš partner poriadne unaví, máte šancu sa nerušené sledovanie televízie či čítanie knižky. Ak nájdete aktivitu, ktorá bude napĺňať aj vás, možno budete večer obaja takí unavení, že zatúžite po posteli a spánku. O to príjemnejšie môže byť ráno, keď už na sex budete mať chuť a užijete si ho.

Práca nepočká
Ak poviete partnerovi, že dnes na neho nemáte chuť a noc by ste radšej strávili sama, môže sa uraziť. A možno sa aj pohádate. Povedzte mu radšej, že máte veľa práce a musíte sedieť za počítačom neskoro do noci. To je výhovorka, ktorá sa mužom ráta. Verte, že si radšej pozrie športový prenos v televízii, ako by mal na vás roztúžene čakať, kým dopíšete pracovné veci...

Pospite si
Má váš manžel rád ranný sex, hoci vy by ste si chceli dopriať ešte chvíľu sladkého leňošenia? Tvárte sa, že ešte spíte a neodpovedajte, ak sa vám prihovorí. Toto malé klamstvo vám daruje zopár minút k dobru, za ktoré sa možno aj preladíte na partnerovu túžbu.

Buďte úprimná
Ak sa vám naozaj nechce, povedzte mu to otvorene. Niekedy je totiž lepšie sex odložiť na druhý deň. Užijete si ho väčšmi, než keby ste sa mali doň nútiť a počítať sekundy, keď už bude po ňom. Verte, že sex z povinnosti nevyhovuje ani vášmu partnerovi.

Predbehnite ho
Neodmietajte partnera, skôr naopak. Tešte sa z toho, čo vás večer čaká, osprchujte sa a počkajte ho v dobrej nálade (najlepšie s pohárom vína) na gauči. Ak „zaspíte“ od vyčerpania skôr, nedž sa on osprchuje, máte o alibi postarané. Bonusom bude, že vás možno prenesie do postele a zakryje perinou…

Nepriestrelné alibi

Hra na predčasné zaspatie pri televízii sa môže časom opozerať. Ak chcete mať od sexu na nejaký čas pauzu, posťažujte sa na ťažkosti v intímnej zóne. Buď už máte menštruáciu, alebo sa tvárte, že bojujete s kvasinkami. Ak partner nechce, aby ich schytal aj on, dá vám pokoj. Ide o nepriestrelné alibi, ktoré pozorný partner pochopí.

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa