Nemáte pivnicu? Vieme, kde je vhodné skladovať zemiaky

Nemáte pivnicu? Vieme, kde je vhodné skladovať zemiaky

Jeden zemiak obsahuje až do 80% vody, zvyšok tvoria bielkoviny a sacharidy. Aj preto sú výhodné pre pleť, ktorú zásobujú drahocennou vlkosťou. Z vitamínov zemiak obsahuje hlavne tie zo skupiny B: B1, B2 a tiež veľké množstvo céčka.

Je dobré vedieť, že ak uprednostníte nové zemiaky pred zimnými, obsah požitého vitamínu C tak až strojnásobíte. Zemiaky sú bohaté na vápnik. Z ostatných minerálnych látok stojí za spomenutie síra, horčík, draslík a železo.

Čo robí zo zemiaku superpotravinu?

Popri jeho zložení je to aj ľahká dostupnosť. Zemiaky možno pestovať počas celého roka a vôbec nie sú náročné na podmienky. Kúpa i skladovanie zemiakov ale môžu ovplyvniť ich výživovú kvalitu, nezaškodí preto zopakovať si niekoľko základných pravidiel.

Zemiaky najlepšie uchováte na vlhkých a tmavých miestach, s teplotou medzi 7 až 10˚C. Ak aj nemáte pivnicu, snažte sa vytvoriť im čo najprijateľnejšie skladové podmienky a určite zabráňte prístupu slnečných lúčov. Zabudnite na lupienky a hranolky. Chutné zemiakové jedlá vôbec nemusia byť nezdravé. Práve naopak.

Vhodná úprava zemiakov je tá, ktorá v nich nezničí všetky živiny a zaručí aj optimálne množstvo prijatých kalórií. Okrem zemiakov v šupke i bez nej sú zdravo upravené aj vo forme šalátu (ak šetríte na majonéze), kaše či knedle.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa