Nepríjemné symptómy: Ktoré môže spôsobiť tento obľúbený hnedý prášok?

Nepríjemné symptómy: Ktoré môže spôsobiť tento obľúbený hnedý prášok?

Ku alergii na kakao dochádza veľmi ojedinele. Približne 4 percentá dospelých majú skutočné potravinové alergie.

Až 90 percent z nich reaguje na jeden alebo na viac z potravinových alergénov ako je mlieko, vajcia, orechy, arašidy, sója, pšenica a ryby. Ľudia s alergiou na kakao skôr reagujú na iné zložky v kakaovom produkte.

Možní vinníci

Keď príde múka alebo orechy do styku s povrchom, na ktorom sa pripravuje niečo kakaové, môže sa prášok kontaminovať týmito prísadami a pridá sa do vášho čokoládového výrobku. Aj preto treba sledovať upozornenia na etikete sladkostí, kde sa uvádza, že obsahujú stopové prvky aj iných druhov potravy, pretože boli spracované na jednom páse.

Tradičné čokoládové tyčinky teda môžu obsahovať napr. sušené mlieko, ale aj fazuľu. Niekto s neznášanlivosťou lepku môže reagovať na obsah pšenice, zatiaľ čo iný na mlieko a kúsky orechov. Čokoláda tiež môže obsahovať nikel, ktorý spôsobuje u niektorých ľudí kožné reakcie.

Nepríjemné symptómy
Reakcie na kakao alebo kakaové výrobky zahŕňajú bolesti hlavy, žihľavku a iné kožné vyrážky, aj svrbenie konečníka, pálenie záhy, dýchacie ťažkosti. V extrémnych prípadoch môže kontakt s kakaom spôsobiť anafylaxiu, čo je potenciálne život ohrozujúci stav, charakterizovaný dýchavičnosťou, zmätenosťou a rýchlym poklesom krvného tlaku.

Aj bolesťou na hrudníku, závratmi, búšením srdca, nevoľnosťou, hnačkou a stratou vedomia. Ak ste skutočne alergickí na kakaové bôby, musíte sa vyhnúť všetkým výrobkom obsahujúcim kakao. Najprv sa poraďte s lekárom, ale môžete byť schopní tolerovať vyššiu kvalitu horkej čokolády, ktorá zvyčajne obsahuje menej prísad.

Autor: bb
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa