Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)

Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)
40 fotiek v galérií

Mal 29 rokov a čakalo ho prvé vystúpenie pred západonemeckým publikom. Aj napriek tomu, že už bol v niekdajšom Československu známy a uznávaný, netušil, ako to „vypáli“ za hranicami.

VIDEO: Karel Gott 1997 - Co sudičky přály nám

Sám v jednom z historických rozhovorov priznáva: „Mám komplexy. Mnoho. A tiež aj strach.“ Bál sa, že bude vyzerať starší (aj keď vraj vyzeral nanajvýš na dvadsať). Bál sa, že ho bude publikum žiadať len zopár rokov – nanajvýš päť. A potom naňho zabudne. „Amerika je v tomto iná,“ pokračoval Gott. „Tam chcú aj starších...“ A pokračoval, že on nikdy nemohol žiť v Amerike, lebo na ňu nebol dosť tvrdý...

Nešťastný Gott
Gott v rozhovore priznal, že nebol vždy šťastný aj napriek tomu, že na vtedajšie pomery zarábal rozprávkové peniaze (a zostalo mu to do konca života). Jeho rodičia totiž nechceli, aby bol spevákom. „Otec chcel mať zo mňa elektrotechnika. Ale po čase sa mi sprotivili drôty aj káble...“

VIDEO: Karel Gott 1995 - Svět lásku má

Chcel byť aj maliarom. Dokonca v múzeách kopíroval starých majstrov. Na maliarsku akadémiu sa však nedostal, podľa skúšajúcich nemal dosť talentu. Keď mu bolo dvadsať a bol nútený vrátiť sa späť ku káblom, po nociach spieval šlágre aspoň v podnikoch na Václavskom námestí.

Kaviarenský vzduch mu však ničil hlasivky a tri hodiny spánku denne ho poriadne ubíjali. Tak zavesil remeslo na klinec a prihlásil sa na konzervatórium. Prijali ho, ale jeho otec bol nešťastný... Karlovi sa však so speváckou kariérou štartovalo len veľmi ťažko. Bol síce mladý, pekný a talentovaný, ale keď sa objavil v televízii, ľudia ho odmietali.


Ženy a peniaze
Gott sa časom zviditeľnil natoľko, že sa stal idolom tisícok žien. Mal vždy rád ženy a netajil sa tým. Láska k nim mu však vydržala vždy príliš krátko. Sám v rozhovore priznáva: „Oslovil som ich napríklad v kaviarni. Každá musela byť krásna. Ak bola zdržanlivá, ale popritom bolo jasné, že by si dala povedať, vyštartoval som po nej.“ Každá z týchto lások mu žiaľ vydržala nanajvýš 14 dní. Nechcel sa viazať, túžil cestovať po svete a milovať stále nové a nové ženy.

Napriek tomu sa mu k nohám ženy neustále vrhali. Mnohé s ním chceli mať dieťa aj za cenu, že ho nikdy neuzná za svoje. A Gott? V rozhovore priznal, že bol na takého ponuky hrdý, podobne ako na peniaze, ktoré už v tom čase zarábal: „Bolo by dobré ich mať toľko, aby som o tejto otázke nemusel vôbec rozmýšľať,“ priznal. „No nie som ešte tak ďaleko,“ povedal pred svojim prvým januárových koncertom v Mníchove. Priznal však, že si z turné sľubuje pekný príjem. Dnes je jasné, že sa mu to podarilo. V čase smrti mal spevák na konce viac ako miliardu. V ten večer zarobil počas koncertu v Mníchove „úbohých“ 5-tisíc mariek.

Chcete vidieť spevákove fotografie z čias jeho začiatku? Tak kliknite na galériu pod článkom.

Autor: mam
Foto: Archív, Pluska, Profimedia

 40 fotografií

Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)Nešťastný Gott! TOTO počas života pred ľuďmi tajil... (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa