Neuveríte, čo ohrozuje stabilitu vášho vzťahu

Neuveríte, čo ohrozuje stabilitu vášho vzťahu

Hovorí sa, že dobrou skúškou vzťahu je poskladať rozobraný poľský nábytok a nepohádať sa pri tom. Lenže podľa najnovšej štúdie je všetko naopak.

Už spoločné vyberanie nábytku môže spôsobiť veľké komplikácie, ktoré môžu vyústiť až do rozchodu. Najnovšia rada vzťahových poradcov preto znie: Vyhnite sa spoločnému nakupovaniu nábytku. Zachránite si tak vzťah!

Riziko sťahovania a nakupovania nábytku
Láska zvyčajne prechádza viacerými fázami. Keď prejdete prvotným randením, zamilovaním a ste spolu nejaké dva - tri roky, začnete sa pomaly obzerať po byte, do ktorého by ste sa chceli spolu nasťahovať. Lenže práve sťahovanie prináša veľa útrap a konfliktov, ktoré môžu vážne zasiahnuť do pohody vzťahu. Odborníci vravia, že najrizikovejšie je obdobie, keď si spoločne vyberáte nábytok. Práve pri tejto činnosti dochádza k najčastejším hádkam  a následnému krachu vzťahu.

72 hádok je dosť veľa
Prvé konflikty vznikajú hneď na začiatku. Niekedy stačí, že si jeden z partnerov obzerá gýčový obraz alebo zasnene stojí pri kresle, v ktorom ešte sedávala Božena Němcová a problém je na svete. Najnovšie štúdie uvádzajú, že priemerný pár čelí v priebehu zariaďovania nového bývania celkom 72 hádkam. Na vine je rozdielny vkus partnerov, odlišná predstava o investíciách, ale aj neschopnosť kompromisu.

V predajni ich nie je najviac
Ak si myslíte, že najviac hádok sa odohrá priamo v obchode s nábytkom, mýlite sa. Zaujímavým zistením je, že štatisticky iba osem hádok z uvedených sedemdesiatich dvoch sa odohrá priamo v obchode s nábytkom.

V priemere k 15 hádkam dôjde doma ešte len pri plánovaní nákupu toho ktorého nábytku, štyri sa odohrajú v aute a desať pred zrakom kamarátov a širšej rodiny. Zostávajúcich 35 konfliktov vzniká náhodne napríklad na ulici, v parku, v reštaurácii, resp. kdekoľvek, keď príde na pretras téma kúpy nábytku.

Radšej v sebe dusia, čo sa im naozaj páči
Mnohé páry, ktoré neradi pretriasajú problémy na verejnosti preto radšej vyrážajú na nákupy oddelene. Doma si odkomunikujú, ktorú izbu potrebujú zariadiť a čo by sa do nej hodilo. Robia to aj za cenu hádok, lebo takto si vyčistia stôl už doma a nákupy potom prebiehajú bezbolestnejšie.

Iné páry to riešia neúprimnosťou. Až 60 % respondentov priznalo, že pri výbere nábytku nehovoria svoj úprimný názor, aby sa vyhli možnej konfrontácii s partnerom. V takom prípade síce k hádke nedôjde, ale celý život potom žijete v byte, v ktorom sa necítite príjemne, lebo zariadenie v ňom nezodpovedá vášmu vkusu.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa