Neuveriteľné tipy randení: Môžete sa dotýkať, ale nerozprávať!

Neuveriteľné tipy randení: Môžete sa dotýkať, ale nerozprávať!

V súčasnosti sa veru nerandí tak ako to poznáme z minulosti. Nesmelé stretnutie na lavičke v parku vymenili spôsoby, ktoré by nám pred niekoľkými rokmi ani len nenapadli. Ak nemáte partnera a radi by ste sa zoznámili, nechajte sa inšpirovať námetmi, pri ktorých sa určite aj zabavíte.

Tiché rande
Zaujímavým typom randenia je speed dating, pri ktorom je zakázané konverzovať. Funguje to jednoducho. 12 až 20 účastníkov sa pomaly „rozohreje“ pomocou relaxačných a dychových cvičení, naladia sa na seba a pustia sa do zoznamovania. Dvojice sa striedajú, každá spolu smie stráviť minútu. Dovolené je gestikulovať, robiť grimasy, smiať sa, jemne sa dotknúť, pozerať si do očí a keď je už úplne „ najhoršie“, môžu si napísať kratučkú správu na papier. No rozprávať sa je prísne zakázané.

Tento nápad vznikol v súvislosti so zistením psychológov, že počas verbálnej komunikácie máme tendenciu mnohé povedané veci filtrovať, prepočuť či nevenovať im pozornosť. Filtrovať pocity a vnemy je oveľa ťažšie, navyše, ak nemôžete používať slová. Jednoducho iba cítite. Takéto zoznámenie prináša úplne inú úroveň vnemu a zážitku, pretože pri ňom zapájame do činnosti viac vnemov a komunikačných kanálov. Podľa autorov tohto typu randenia sa do zoznamovania vracia trochu ľudskosti.

Zoznamovanie prostredníctvom trička
V móde je aj trochu iný druh spoznávania sa bez slov. V hlavnej úlohe je tentoraz telesný pach. Aby ste mohli zabsolvovať takýto zoznamovací pokus, musíte sa zúčastniť „feromónovej“ party. Trend doputoval do Európy z USA, pričom hitom je hlavne v Londýne.
Na prvý pohľad ide akoby o nejakú drogovú seansu, pretože strkáte nos do vrecúška a nasávate z neho pach. Party je ale úplne legálna, lebo vo vrecúšku sa nachádza obnosené tričko. Princíp rande je založený na myšlienke, že telesný pach hrá kľúčovú úlohu pri výbere partnera.

Účastníci rande najprv spia tri noci po sebe v tričku, pričom nesmú používať žiadny parfum ani sprej. Potom prídu na party, vložia tričko do vrecúška, očíslujú ho a označia farbou – modrá pre chlapcov, ružová pre dievčatá. Je to neuveriteľné, ale funguje to, vravia prevádzkovatelia týchto randení. Podľa odborníkov tí, ktorí sa zladia v „pachovej stope“ majú väčšiu pravdepodobnosť preklenúť aj problémy a konflikty, lebo ich k sebe ťahá neviditeľné puto chémie.    

Rande v trojici alebo štvorici
Ďalším typom atypického randenia je stretnutie troch alebo štyroch ľudí. Jeho vyznávači argumentujú tým, že ak sa stretne dvojica, je to buď alebo. Väčšinou je to trapas, dvojica si spolu „nesadne“ a v podstate iba zabili drahocenný čas. Vynaliezavci, aby eliminovali riziko trapasu na minimum, preto prišli s nápadom, aby sa na rande zúčastnil nie pár, ale viacerí ľudia – buď 1 dievča a 2-3 chlapci alebo 1 chalan a 2-3 dievčatá.

Zvýši sa tým pravdepodobnosť, že medzi troma chalanmi sa nájde ten, ktorý dievčaťu bude vyhovovať alebo naopak. Je to úspora času a tí, ktorí budú bojovať o „srdce“ chlapca či dievčaťa majú možnosť predviesť sa v tom najlepšom svetle, ale zároveň ukázať ako vedia pracovať s akceptáciou iných, toleranciou, ako sa vedia presadiť a podobne. Človek, ktorý si vyberá zas získa ucelenejší pohľad na správanie sa nápadníkov, lebo ich uvidí v interakcii s inými ľuďmi.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa