Nevera sa dá ľahko odhaliť: Vieme, ako vášho záletníka nachytať!

Nevera sa dá ľahko odhaliť: Vieme, ako vášho záletníka nachytať!

Správa sa váš partner inak ako predtým? Zrazu sa voňavkuje, má dobrú náladu alebo, naopak, na vás len vrčí? Pozor, možno chodí do cudzieho kurína...

Ako však spoznáte, že je vám neverný? A je jedno, či si s kolegyňou dal len zopár bozkov, alebo jej pravidelne vyhrieva posteľ? Vieme, ako ho odhalíte. Majte otvorené oči. A neprezradia ho len neodškriepiteľné dôkazy nevery ako stopa rúžu na košeli, dámsky parfum na krku, dlhé blond vlasy na saku či zvieracie chlpy na nohaviciach, hoci chováte len rybičky...

Neverí vám
Záletník dobre vie, že nájsť si bokovku môže byť občas jednoduchšie, než by sa zdalo. Lenže hoci chodí poza bučky on, z nevery upodozrieva práve vás. Stačí, ak vás začne bombardovať telefonátmi, keď to doteraz nerobil, alebo sa stále pýta na kamaráta, s ktorým ste pred časom zašli na kávu. Posudzuje vás podľa seba a dá vám to vyžrať.

Chronický neverník
Ak žijete s mužom, ktorý bol neverný aj predtým, ako vás spoznal, buďte na pozore. Zvyk je železná košeľa a platí to aj pre neveru. Ak aj v minulosti „vymetal cudzie komíny“, môže to ľahko urobiť aj teraz.

Rezignoval?
Už ste si zvykli, že ste mali „taliansky“ vzťah a hádali ste sa takmer o všetkom, alebo že vám neustále vyčítal vaše zlozvyky. Ak s tým prestal, niečo visí vo vzduchu a nemyslite si, že mu vaše nedostatky zázračne prestali prekážať. Pravda je, že vášmu partnerovi je jedno, čo robíte.

Sústredí sa už len na novú ženu. Buďte opatrná, aj keď sa jeho správanie zmení na horšie. Napríklad, keď mu zrazu lezie na nervy to, čo donedávna zbožňoval, a háda sa s vami aj pre nepodstatné veci. S veľkou pravdepodobnosťou sa objavila v jeho živote iná žena. A ak počas hádky spomenie, že si vás nemal vôbec brať, je len otázkou času, kedy so svojou neverou vyrukuje.

Ja som tam nebol...
Znakom, že vám je možno neverný, môže byť aj zámerné zatajovanie miesta, kde sa práve nachádza (ak vám práve nekupuje darček na Valentína). Keď vám povie, že bol s Mišom na pive a na druhý deň to zmení na partiu kamarátov, ľahko sa môžete po čase dopátrať k tomu, že pivár Mišo bol vlastne Michaela, s ktorou práve kontroloval spodnú bielizeň – v jej spálni.

Telefón stále poruke
Pred časom mal svoj mobil pohodený hocikde v byte a na esemesku či telefonát ste ho museli upozorňovať vy. Teraz ho nosí stále pri sebe (dokonca aj na toaletu) a má ho prepnutý na diskrétny režim. Podozrivé je, aj keď ignoruje zvonenie telefónu, keď ste práve nablízku. Zlým znamením je prirýchle ukončenie telefonátov, keď vkročíte do miestnosti. Záletník vypisuje esemesky zásadne v noci, keď si myslí, že spíte. Podozrivé je aj neustále mazanie textových správ a e-mailov.

Čo je nevera?
Typickým prejavom nevery je pohlavný styk s inou osobou ako s vami. Za neveru možno považovať aj dôverné rozhovory partnera s cudzou ženou a viac než len priateľský bozk. Odborníci tvrdia, že o nevere možno hovoriť, ak váš partner udržuje s iným človekom kontakty, ktoré sú pre aktuálneho partnera emočne zraňujúce.

Navoňaný a ostrihaný
Podozrievať partnera, že vám zahýba, môžete, ak sa začal o seba viac starať. Ak muž, ktorý sa doteraz nestaral o svoje nechty, nepoznal parfum a k holičovi chodil raz za pol roka, sa o seba začne prehnane starať, mali by ste spozornieť. V strehu buďte, aj keď výrazne zmenil šatník, ale nechce nosiť oblečenie, ktoré ste mu kúpili vy.

Podozrivé je, ak sa stretáva s ľuďmi, o ktorých ste doteraz nevedeli, ale zdá sa, že vás s nimi ani nehodlá zoznámiť. Možno začal aj cvičiť, zašiel k zubárovi a zmenil stravovacie návyky. Pritom doteraz bol schopný v noci schrúmať polmetrovú klobásu.

Vyťažený prácou
Znamením, že nie je niečo v poriadku, môže byť aj „náhla láska“ k práci. Ak trávi mimo domu viac času ako zvyčajne a chodí na služobné cesty častejšie ako predtým, nemusí byť za tým len jeho povýšenie. Zlým znamením je aj to, ak sa s vami rozpráva čoraz menej. Dôkazom, že sa v partnerovom živote niečo zmenilo, môže byť aj služobné auto.

Doteraz vyzeralo ako chlievik, zrazu sa oň príkladne stará, nie je vyleštené len zvonka, ale čistotou sa môže pochváliť aj jeho interiér. Za tou poriadkumilovnosťou netreba hľadať partnerov neočakávaný prerod na nového človeka, ale novú kolegyňu, ktorá by si u neho zašpinila oblečenie...

Čo neverníka ešte prezradí?

  • Iný sex: buď je váš partner veľmi aktívny, vynaliezavý a agresívnejší, alebo, naopak, nemá o sex záujem.
  • Náhle odchody z domu (hoci aj v noci na nákupy alebo na prechádzku so psom) a hľadanie súkromia aj na úkor detí.
  • Menej peňazí na účte. Ak sa váš rodinný účet začne znižovať, pritom ste si nezaplatili rodinnú dovolenku niekde na Seychelách, je to takmer isté. Peniaze s veľkou pravdepodobnosťou míňa, ale nie na vás.

Štúdie neklamú
Psychológovia v tom majú jasno, presnejšie tí z Business Insider tvrdia, že existujú rady, podľa ktorých spoľahlivo zistíte, že žijete s neverníkom. Podľa psychológa Jamesa W. Pennebakera a jeho kolegyne Diany Berryovej zo Southern Methodist University sa neverníci podvedome vyhýbajú niektorým slovám.

Z ich slovníka sa takmer vytrácajú slová ja, mne, môj, uvedomiť si, myslieť a spojky alebo a ale. Naopak, častejšie používajú slová hnev, nepriateľ, kráčať a hýbať sa. Russell Clayton z univerzity v Missouri tvrdí, že ak váš partner trávi viac času na sociálnych sieťach ako doteraz, zrejme vás podvádza. Podľa neho ľudia, ktorí vysedávajú neprimerane dlho na Facebooku alebo Twitteri (viac ako hodinu denne počas piatich dní po sebe), sú s veľkou pravdepodobnosťou neverní.

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa