Neviete sa zbaviť zápalov močových ciest? Prikladajte si tam vrecúška s čajom

Neviete sa zbaviť zápalov močových ciest? Prikladajte si tam vrecúška s čajom

Viete, ktoré bylinky si poradia so zápalom? Vyskúšajte čaj z harmančeka či z púpavy. Pomáha aj mrkvová a zelerová šťava, ale aj kvety a listy rebríčka obyčajného, lebo dezinfikujú. Zlatobyľ zas preplachuje obličky.

Podobnú službu urobí aj odvar z vňate prasličky roľnej, z listov pŕhľavy dvojdomej či brezy bielej. Praslička pomáha aj v inej forme. Prikladajte si vrecúško s touto bylinkou na miesta, ktoré bolia. Pomôže vám aj sedací kúpeľ.

Poznáte ich?

+ Medvedica lekárska – jej listy majú vlastnosti podobné brusniciam. Lúhujte ju aspoň 6 hodín a bylinku zalejte studenou vodou.

+ Veronika lekárska – má silné močopudné účinky, preto sa počas kúry zdržiavajte v blízkosti toalety. Čím častejšie vás vyženie na malú potrebu, tým skôr vypudíte z tela choroboplodné mikróby. Pite ju dvakrát denne.

+ Pýr plazivý lieči a môžete ho zbierať až do jesene. Nasypte do hrnčeka 2 až 3 lyžičky vysušených rastlín, zalejte 250 mililitrami vriacej vody a nechajte 10 minút postáť. Odvar popíjajte trikrát denne. Zásobí vás močopudnými látkami. Ustúpia aj opuchy, ktoré sprevádzajú niektoré obličkové ochorenia. Pripravte sa však na častejšie návštevy toalety, ktoré pretrvajú aj niekoľko dní po vysadení čaju.

+ Vŕbovka malokvetá – nájdete ju na lúkach, lesných čistinách a pri potokoch. Je močopudná a pomáha liečiť zápal obličiek a močových ciest. Má významné antibakteriálne účinky. Pomáha aj pri reumatických či srdcových chorobách a čistí krv. Prospieva aj prostate a orgánom močovej sústavy.

+ Odvar z vňate petržlenu nie je síce žiadna lahôdka, ale účinky na močovú sústavu sú vynikajúce. Dvadsať gramov posekaného petržlenu varte 5 minút v prikrytom hrnci s dva a pol litrom vody. Nechajte ho lúhovať 15 minút a sceďte. Pite ho každé 3 hodiny.

Viete, že...
… za deň by ste mali vypiť aspoň dva litre bylinkových čajov? Mali by byť vlažné a nesladené. No ani potom, ako sa infekcie zbavíte a vyliečite si močové cesty, teda necítite bolesť, nemáte vyhraté. Liečte sa ďalej a pite bylinkové čaje preventívne.

Autor: mam
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa