Nevyhadzujte čajové vrecúška: Stiahnu dokonca aj herpes!

Nevyhadzujte čajové vrecúška: Stiahnu dokonca aj herpes!

Chvíľka pre čaj... Opäť je tu chladné obdobie a popíjanie čajov. Nezabudnite, že čajové vrecúška, predovšetkým od zeleného a čierneho čaju, môžete pred ich vyhodením do smetného koša ešte veľmi dobre využiť...

1. Použité vrecúška zo zeleného alebo z čierneho čaju upokoja pokožku okolo očí a zmiernia opuchy a kruhy pod očami. Priložte na pár minút - môžu byť vlažné, a nechajte ich pôsobiť do úplného vychladnutia. Takýto obklad stiahne dokonca aj herpes.
2. Vrecúška poslúžia aj ako domáce hnojivo pre izbové rastliny. Stačí vysušiť a čaj vysypať do zeminy.  
3. Našetrite si viac čajových vrecúšok z čierneho čaju - využijete ich aj ako leštidlo dreveného nábytku alebo drevených podláh. Urobte roztok zo studenej vody a z vrecúšok.
4. Vylúhované a vysušené vrecúška perfektne absorbujú pach, či už v chladničke, v smetnom koši, alebo na noc v topánkach.

5. Ak nechcete použiť pri zaschnutom riade chemické prostriedky, ponorte riad do vody v dreze a dajte tam niekoľko čajových vrecúšok. Nečistoty sa po nejakom čase začnú uvoľňovať a riad sa vyčistí. Potom ho stačí iba opláchnuť.
6. Ak máte problém s hmyzom v poličkách, poukladajte do skriniek suché vrecúška čaju. Hmyz neznáša vôňu čaju - ani nezbadáte, ako sa stratí.
7. Sušené ovocie do koláčov nechajte pred pečením zmäknúť v čiernom čaji, bude jemnejšie a chutnejšie.
Čitateľka Lucia, Žitavany

Báječný TIP!
Usadeniny od čaju v kanvici a šálkach alebo fľaky od čaju v kuchynskom dreze pomôže odstrániť kypriaci prášok do pečiva.

Autor: zp
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa