Nežartujeme, toto vám môže zruinovať sex!

Nežartujeme, toto vám môže zruinovať sex!

Intímny partnerský život je témou, ktorá má veľmi citlivo nastavené parametre spokojnosti.  Aj keď v súčasnosti už padli v sexe mnohé tabu, predsa existujú situácie, ktoré z neho môžu urobiť doslova peklo. Skúsení sexuológovia vravia, že toto je šesť najčastejších chýb.

Ak ignorujete predohru

Predohra je neoddeliteľnou súčasťou sexu. Je mimoriadne dôležitá, predovšetkým pre nežnejšie polovičky, pretože ich dokáže naladiť a nastaviť na spontánnejšie vnímanie následných sexuálnych aktivít. Ak muži predohru ignorujú a obchádzajú, lebo ju považujú iba za stratu času, dokazujú tým len svoj egoistický prístup k sexu.

Predohra môže mať mnoho podôb. Počnúc jemnými dotykmi až po nežný rozhovor či spoločne strávený čas pri nejakej aktivite. Výhodou predohry je, že prostredníctvom nej môže muž lepšie spoznať telo partnerky, jej potreby a túžby. Zároveň je dokázané, že výrazne prehlbuje emocionálne puto medzi partnermi.

Ak budete považovať sex za liek proti stresu

Nemusíte s tým všetci súhlasiť, ale väčšinou vo vypätých a nadmerne stresujúcich situáciách či obdobiach väčšina ľudí na sex ani len nepomyslí. Ak budete partnera nútiť do sexu s odôvodnením, že sa vám po ňom uľaví, v skutočnosti mieru stresu len zvýšite. Partner sa bude cítiť iba ako nástroj pre vaše uspokojenie a jeho potreba mať sex v čase pokoja a uvoľnenia zostane nevypočutá. Samozrejme, ak ste s partnerom nastavení rovnako a viete, že vám stres pomáha odbúrať, je to pre vás len dobre.

Ak sa po sexe bojíte alebo hanbíte povedať, čo ste cítili
Spätná väzba je mimoriadne dôležitá v každej fáze vzťahu. Ak budete čakať, že sa partner dovtípi, čo sa vám páči a čo vám nerobí dobre, ostanete nenaplnená a sklamaná. Sexuálne potreby a túžby sa rokmi menia, preto je dôležité s partnerom komunikovať. Prejavom dôvery a blízkosti je, ak sa dokážete o týchto témach spolu porozprávať, čím umožníte, aby sa vaše sny a potreby naplnili. Ak budete mlčať, sex pre vás nikdy nebude príjemným a zmyselným pôžitkom.

Šťastné partnerstvá robia vo vzťahu DENNE toto!

Ak budete iba v roli pasívneho
Aj keď sa pasívna rola častejšie pripisuje ženám, pravda je iná. Pasivita v posteli sa vyskytuje rovnako u obidvoch pohlaví. Prístup „ja si tu ľahnem  a ty si so mnou môžeš robiť, čo chceš,” neveští z dlhodobého hľadiska nič dobré. Nemôžete od svojho partnera očakávať, že urobí všetko, o aktivitu by ste sa mali podeliť.

Ak pri sexe bez prestávky rozprávate
Nechceme tým povedať, že pri sexe nemôžete povedať ani slovo. Samozrejme, že ak partnerovi nežne zašepkáte pár slov alebo poviete, čo bolo fajn, môže to byť len plusom, ale ak rozprávate priveľa, má to presne opačný efekt. Sex je najmä o fyzickom spojení, v rámci ktorého sa komunikuje predovšetkým dotykom a samotnými telami. Rečnením si cestu k uvoľneniu iba skomplikujete.

Ak každé objatie či bozk chcete hneď premeniť na sex

Manželskí poradcovia majú najviac práce s klientmi, aby im vysvetlili, že nie každý prejav lásky automaticky znamená výzvu na sex. Muži často za každým bozkom či objatím vidia ponuku na milovanie. Hoci sa samotný sex začína objatím, bozkami či maznaním, nie je to nemenné pravidlo, ktoré znamená, že za nimi vždy musí nasledovať sex.

Ak sa v tom totiž žena nevie zorientovať a vníma každý bozk a objatie od partnera ako cestu do postele, je logické, že sa týmto prejavom začne podvedome vyhýbať. Partneri by mali mať jasno v tom, že nie za každým bozkom sa skrýva tento úmysel. Pomôže to žene uvoľniť sa a tieto romantické chvíle pomôžu pri budovaní a upevňovaní blízkosti vo vzťahu.

5 typov chlapov, ktorých si radšej za manžela neberte

Autor: Radomír
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa