Nielen na intimitu: ČO DOKÁŽE... kondóm?

Nielen na intimitu: ČO DOKÁŽE... kondóm?

Všetky dobre viete, čo dokáže latexová sexuálna ochrana, aj to, čo môže dokázať, ak zlyhá. Bežné prezervatívy však môžete v domácnosti využiť aj inak.

Napríklad na vodoizoláciu, utesnenie technických predmetov, varenie či výrobu rôznych zábavných hračiek. Na všetky nápady sú vhodnejšie kondómy bez lubrikácie.

1. Otvorenie zaváraniny
Lomcovaniu so zarazeným vekom kompótu, džemu či sterilizovanej zeleniny sa vyhnete vďaka kondómu navlečenému na vrchnák. Uľahčí trenie a otvorenie pohára.

2. Praktické gumičky
Natiahnutý kondóm nastrihajte na prúžky a ubezpečte sa, že sú rovné a nemajú žiadne ostré hrany, inak by sa trhali. Vytvoríte z nich odolné a praktické gumičky, ktorými môžete zviazať napríklad káble. Silu prúžka zaručí jeho hrúbka.

3. Nosenie vody v prírode
Zdá sa to trochu pritiahnuté za vlasy, ale predstavte si ten úžitok. Každé druhé dieťa niekedy skúšalo naplniť prezervatív vodou a potom testovalo, čo (a kto) to vydrží. Ale na zadržanie vody ho používajú aj armádni parašutisti. Preto keď nesiete zásoby od studničky alebo potoka k táboru, použite ho. Aby ste ho posilnili, vložte ho do veľkej ponožky, až potom naplňte. Získate tak skvelú ochrannú vrstvu.

4. Vrecko s ľadom
Podvrtnutý členok alebo narazená časť tela? Zmrazený kondóm s vodou vám uľaví. Naplňte kondóm jedným dielom alkoholu a tromi dielmi vody, zauzlite na konci a vložte do mrazničky. Tento ľadový obklad bude skvele tvarovateľný a uľaví vám tam, kde to bude potrebné.

5. Forma na varenie
Sekanú, cesnak, omáčku a ďalšie prísady vložte do prezervatívu a vyformujte, nechajte vyvrieť vodu v hrnci, potom stíšte ohrev na nízku teplotu (inak by sa roztrhol), a povarte v nej.

6. Balónové zvieratká
Zabudnite na konvencie a dajte za pravdu praktickosti materiálov. Výroba veselých balónových hračiek bude jednoduchšia, lebo kondómy sa dajú viac nafúknuť a lepšie odolajú stáčaniu do tvarov.

Čo ste o kondómoch (možno) nevedeli

  • Kondómy by mali vydržať skutočne mnoho. Testujú sa vzduchom až „tesne do prasknutia“ a to až 18 litrami.
  • Väčšina prezervatívov na slovenskom trhu pochádza z Thajska alebo zo západnej Európy.
  • Ultratenké kondómy musia byť rovnako bezpečné ako ich hrubšie varianty.
  • Google rozdáva svojim zamestnancom kondómy vo farbách spoločnosti.
  • Vo Francúzsku má až 96 percent stredných škôl automaty na kondómy.

Autor: Bona Ondrášková
Foto: Shutterstock.com, instructables.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa