Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)

Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)
11 fotiek v galérií

Video dnes 16-ročnej Lizzy Howell sa stalo minulý rok virálnym. Dievčina na videu predvádza úžasné tanečné kreácie, čo by nebolo samo o sebe až tak zaujímavé, no jej postava má pritom ďaleko od dokonalých mier modelky. Lizzy má totiž značnú nadváhu a vyzerá inak než sme na baletky a tanečníčky zvyknutí.

Lizzy pre Teen Vogue povedala, že rozmanitosť v tanečnom svete by nemala byť nejakým problémom, pretože, každý kto chce, môže tancovať. Hovorí: „Je to dobrý pocit reprezentovať rozmanitosť v tanci... No všetci by sme si mali byť rovní.“

Lizzy sa tiež vyjadrila v podobnom duchu pre BuzzFeed.com – povedala, že nemá rada označenie „plus-size“ tanečníčka, je jednoducho len tanečníčka. V našej spoločnosti sme si akosi zvykli definovať niektorých ľudí podľa určitých atribútov,  pritom tieto atribúty nie sú vôbec podstatné. Napríklad postihnutá modelka je stále len modelka, postihnutý športovec je športovec a obézna baletka je proste baletka. Na toto sa snaží Lizzy poukázať a tiež búrať predsudky o dokonalom ženskom tele.  

Pre PopSugar.co.uk povedala: „Nerozumela som tomu, prečo to video bolo také jedinečné, veď som robila len to, čo robím celý čas. Nezverejnila som to video, aby sa stalo virálnym alebo aby som zdieľala svoj príbeh.“ Ale stalo sa a o pár mesiacov neskôr mala Lizzy celý zástup sledovateľov a fanúšikov, ktorí jej nadšene tlieskali a pre ktorých sa stala inšpiráciou.

Okrem toho Lizzy reprezentuje aj ľudí s postihnutím. Sama totiž trpí ochorením s názvom pseudotumor cerebri, pri ktorom dochádza k hromadeniu nadbytočnej tekutiny okolo mozgu. Stala sa dokonca ambasádorkou kampane „Dancing For You“, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o rôznych postihnutiach.

Lizzy je príkladom odhodlanosti. Napriek tomu, že jej nebolo odporúčané tancovať kvôli zdravotným problémom, ona sa nevzdala svojho sna a tanca, ktorý miluje. Mladá dievčina hovorí: „Boli nejakí ľudia, ktorí mi hovorili, že by som si mala zvoliť inú kariéru a veľakrát som rozmýšľala, že s tancom skončím.

Potom som sa však musela zamyslieť, či nechám týchto ľudí, aby mi zabránili robiť to, čo milujem.“ Ako vidno, Lizzy si vybrala nepočúvať týchto ľudí a ísť svojou cestou. Hovorí: „Môj odkaz pre ostatných je – nenechajte druhých, aby vás zastavili v tom, čo milujete. Ak to máte radi, choďte za tým.“

Kliknite do GALÉRIE fotografií pod článkom.

Autor: Mária
Foto: teenvogue.com, Instagram

 11 fotografií

Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)Obézna balerína rúca mýty o tom, ako by mala vyzerať tanečníčka (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa