ODHALENIE: Poznáme tajomstvo šťastného vzťahu!

ODHALENIE: Poznáme tajomstvo šťastného vzťahu!

Čo je tajomstvo pre skvelý vzťah? U niektorých párov je jasné, že je to o spôsobe, akým komunikujú. Niekto by mohol tvrdiť, že mu stačí, keď je partner pracovitý.

Iný chce radšej príťažlivého a sexi, poniektorí zase túžia po spoľahlivom a starostlivom jedincovi. Zoberme si pár návykov, ktoré vám pomôžu vytvoriť silné puto so svojou polovičkou. Overené!

Šťastné vzťahy sú založené na realistických očakávaniach
Zabudnite, čo ste videli vo filmoch alebo v televízii. Inými slovami, reálne vzťahy nie sú také, ako to vidíte vo filmoch plných nonstop romantiky, večerov pri sviečkach a víchrici erotiky! Zdravé a pozitívne vzťahy majú základné vedomosti o riadnych a vhodných očakávaniach pre stabilný a dlhotrvajúci vzťah.

Chápu, že nie všetky dni budú plné vášne a romantiky. Podobne chápu, že tmavé škvrny vo vzťahu môžu byť len dočasné. Ľudia, ktorí sú úspešní vo vzťahoch na nich pracujú s partnerom pravidelne. Opýtajte sa sami seba: "Čo môžem urobiť dnes, aby sa môj partner so mnou cítil lepšie?" Malé kúsky úsilia sa každý deň budú len hromadiť a naberať na sile.

Šťastné vzťahy potrebujú komunikáciu
Spokojní ľudia vo vzťahu vedia už intuitívne, čo ich partneri potrebujú. Ale pravdou je, že nikto nevie čítať myšlienky, takže nečakajte, že váš partner bude schopný prísť úplne na všetko, ako sa cítite. Opýtajte sa svojho partnera, čo všetko je pre neho naozaj dôležité.

Chce vedieť, že ste na neho pyšná
Príliš často sme si zvykli koučovať a nepočúvať. Najlepší spôsob, ako dať partnerovi vedieť, že počúvate, je opýtať sa, ako sa v tej či onej situácii cíti. Akonáhle sa začnete jeden druhému venovať a veci spolu zdieľať, uvidíte tu harmóniu.

1. Buďte si vedomí toho, čo vy a váš partner chce
2. Dajte jeden druhému vedieť, aké sú vaše potreby.
3. Uvedomte si, že váš partner nebude schopný splniť všetky vaše potreby.
4. Buďte ochotní vyjednávať a dohodnúť sa na veci.
5. Skúste sa pozrieť na veci z iného pohľadu.
6. Snažte sa čo najlepšie ovplyvňovať partnera spôsobom, ktorý hovorí: "Milujem ťa a verím, že to spolu vyriešime."

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa