Odrazí sa vaša kariéra v domácnosti?

Odrazí sa vaša kariéra v domácnosti?

Ženám na celom svete sa ponúka len málo životných modelov, preto ich často hľadajú na obrazovke a titulných stránkach časopisov. Nie každej sa podarí presadiť v práci, založiť si rodinu a už máloktorej obe varianty skĺbiť dohromady.

Emancipácia spôsobila, že sa ženy stali rovnoprávne mužom, dokážu im konkurovať vo vzdelaní i v zamestnaní, skrátka, poradia si so všetkým a nie sú o nič horšie ako chlapi. Bojovníčky za tento štýl života však zabudli na jeden detail, ktorý rozhodne stojí za povšimnutie. A tým je domácnosť. A tak si zamestnaná žena odkrúti šichtu v práci a poďho do druhej zmeny, ktorou je rodina a domácnosť.

Koľko vášho úspechu kolegovia "vydržia"?

Ženy, ktoré sa viac venujú svojej kariére, riešia tento problém babkou, susedkou, pomocníčkou v domácnosti alebo opatrovateľkou, pokiaľ je rovnako vyťažený aj muž. V opačnom prípade sa neprítomnosť rodičov odrazí na školských výsledkoch detí, rovnako aj na ich výchove, ale aj na chode domácnosti. Veď variť, prať, nakúpiť a upratať treba, aj keď ste dlhšie v práci.

Ako nezanedbávať domáce povinnosti?
Túžite byť úspešnou podnikateľkou, no život vašich blízkych vám tiež nie je ľahostajný? Riešením môže byť práca z domu. Takéto zamestnanie sa hodí, aj keď sa staráte o malé dieťa a vaše pracovné možnosti sú dosť obmedzené. Ak ste žena na materskej dovolenke alebo máte malé deti a nemôžete si len tak odísť od rodiny, online podnikanie je pre Vás ideálne. Máte šancu privyrobiť si niečo navyše, stačí mať doma počítač pripojený na internet.

Domáca kancelária
Všetky svoje podnikania dokážete organizovať z domu. Cez  internet možno riadiť e-shop, cez skype uskutočníte dôležité rokovania a cez telefón a e-maily dohodnete všetko ostatné. Samozrejme, podnikanie si občas vyžaduje aj osobné stretnutia, ale z času na čas si ich dokáže zariadiť každý.

Ako to funguje v praxi?

Ráno vstanete, opatríte svojho drobca, naraňajkujete sa, skontrolujete poštu, vybavíte niekoľko obchodných mailov a potom postavíte na obed. Pokiaľ sa jedlo pripravuje, vrátite sa k svojmu obchodíku a doladíte nové produkty. Vaše dieťatko sa spokojne hrá vedľa vás. Viete, že je v bezpečí, ste s ním, prihovárate sa mu, občas sa s ním aj pohráte, ale zas sa vraciate k svojmu počítaču.

Ako na cudzí jazyk efektívnejšie?

Ak cez deň nestíhate pracovať, lebo je váš pokladík chorý alebo ste museli ísť k lekárovi, večer, keď dieťa už zaspí v kľude dobehnete zameškané. Nikomu sa nemusíte prosiť, aby vás pustil z práce, nikoho nemusíte žiadať, aby za vás zaskočil alebo postrážil dieťa. A ak máte svoje online podnikanie, nemusíte dokazovať, že ste lepšia, ako Váš mužský kolega. Podnikanie na internete dáva každému rovnaké šance, či ste žena alebo muž. Musíte byť len lepšia ako konkurencia.

Autor: Erika

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa