Opraví, utesní aj skrotí: ČO DOKÁŽE... lepiaca páska?

Opraví, utesní aj skrotí: ČO DOKÁŽE... lepiaca páska?

Zvládnete ňou veci, o ktorých ste možno ani nechyrovali. Stačí ju len správne použiť.

1. Zmierni vibrovanie
Máte staré rozhegané auto, v ktorom jednotlivé diely vibrujú počas jazdy tak, že sa neviete sústrediť na šoférovanie? Oblepte ich lepiacou páskou a načas máte o starosť menej. Páska zabráni vibráciám aj škrípaniu v interiéri vozidla.

2. Vytiahne triesku
Trieska v prste? Ak je primalá na to, aby ste ju odstránili pomocou pinzety, vyskúšajte lepiacu pásku. Tá na votrelca priľnie tak dokonale, že ju z prsta vytiahnete raz-dva. Podobnú službu urobí, ak náhodou chytíte kaktus s drobnými pichliačmi alebo holou rukou plod opuncie.

3. Zalepí obrazy
Ak chcete zavesiť obraz bez použitia klincov, lebo ho neskôr budete chcieť odstrániť bez stôp po vŕtaní, siahnite po obojstrannej lepiacej páske. Dostatočné množstvo kvalitnej pásky ho udrží bezpečne na stene a bonusom bude, že na rozdiel od zavesenia na skobke nebude od steny odstávať.

4. Skrotí koberec
Aj vy stále zakopávate o roh koberca? Nalepte na jeho spodný okraj obojstrannú lepiacu pásku a prilepte k laminátovej či drevenej podlahe. Koberec pevne udrží na svojom mieste. Výhoda je, že ak chcete pod kobercom poumývať, pásku môžete kedykoľvek ľahko odstrániť.

5. Udrží poriadok

Farebnú lepiacu pásku môžete použiť na odlíšenie elektrických káblov a oddelenie ich od seba či na označenie pohárov na večierku. Je to naozaj skvelý pomocník.

6. Opraví šnúrky
Šnúrky od topánok s rozstrapkanými koncami vedia poriadne potrápiť. Stačí, ak rozstrapkanú časť obalíte páskou. Vytvoríte náhradný valček a navliekanie šnúrok do topánok bude opäť jednoduché.

7. Vyčistí klávesnicu
Chlebové omrvinky ani prach už nemusíte čistiť z klávesnice počítača pomocou prúdu vzduchu či ťahu vysávača. Stačí, ak prejdete medzi riadkami klávesov kúskom lepiacej pásky. Nečistoty sa na ňu ľahko nalepia.

8. Uľahčí aranžovanie
Kvety udržíte vo váze v správnej pozícii, ak na jej hrdlo ešte pred aranžovaním nalepíte do tvaru mriežky lepiacu pásku. Potom stačí do jednotlivých okienok nastrkať kvety a máte istotu, že budú po celý čas na správnom mieste.

9. Odchlpí domácnosť
Chlpy na oblečení či pohovke od domáceho miláčika odstránite lepiacou páskou. Obmotajte si ju okolo dlane a chrbta ruky lepivou stranou von. Keď budete improvizovanú „rukavicu“ prikladať na chlpaté miesto, ulovíte ich určite všetky.

10. Označí batožinu
Improvizovaný štítok na batožinu vyrobíte pomocou papierovej lepiacej pásky. Omotajte ju okolo ucha kufra alebo ju nalepte na telo kufra a nezabudnite na ňu napísať všetky potrebné informácie. Bonusom je, že lepiacu pásku na kufri nikto neprehliadne.

Autor: mam
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa