Ozvala sa vám dovolenková láska?

Ozvala sa vám dovolenková láska?

Niektoré veci majú význam len na mieste a v čase, ktorý sme im určili, alebo ktorý im okolnosti vymedzili za nás. Dobre vieme, že nie všetko prebieha hladko ako v romantickom filme a ani naša super romantická letná láska nemusí byť taká ružová, keď si snímeme ružové okuliare.

Ak stretneme na dovolenke niekoho, s kým sa nám podarí zblížiť, no ani v najhlbšom sne si nevieme predstaviť, že ho ešte niekedy uvidíme, musíme veriť, že budúcnosť nás vie prekvapiť viac ako najbizarnejšia grosteska a staré dobré klišé „svet je malý“ sa dá aplikovať každodenne.

Veľmi veľa závisí od toho, aké preferencie k tejto osobe, ktorá je tak trošku z iného sveta, máme my. Keď odhliadneme od všetkých predsudkov a sebaklamov, aké strašné a trápne, aké povoľné, nevhodné, nepríjemné, nevyrovnané naše správanie bolo, možno zistíme, že to, že sa vám ozval, vôbec nie je až také zlé.

Väčšina z nás sa aspoň na niektorej zo svojich dovoleniek správala inak, než je u nej bežné po všedné dni. Dovolenky sú osobné, čas vyhradený len pre nás chceme stráviť bez zbytočnej pretvárky a na čas sa vzdávame aj viacerých spoločenských a formálnych pravidiel. Dovolenky sú oddychové, popustíme uzdu svojim fantáziám, snom, záľubám, obľúbeným činnostiam aj stretnutiam s ľuďmi. Ak nás kontaktuje niekto z tohto obdobia, môžeme reagovať rôzne.
 
Ignorovať ho

Je asi najúčinnejšia zbraň proti človeku, s ktorých nechceme komunikovať. Akurát, že má trochu strmé začiatky. Kým to dotyčný pochopí, môže sa chvíľu metať ako ryba na suchu.
Preto je vhodné zareagovať najskôr strohým vyjadrením o tom, že naše zážitky sú pre nás pasé, síce si ich ceníme, ale pre náš reálny život nemajú príliš zmysel.

A preto na ne nechceme nabaľovať ďalšie. Dôležité je, ďalej už nekomunikovať. Mnohí muži si odmietnutie vysvetľujú ako potrebu snahy vás dobývať. Nesprávne. Vzápätí s letnou láskou treba zrušiť aj sociálne kontakty, prepojenia na internete a vhodné je oznámiť to prípadným spoločným priateľom.

Určiť si nové pravidlá
Ak o kontakt s našou dovolenkovou známosťou nechceme prísť, ale zároveň si ho v každodennom živote absolútne nevieme predstaviť, vymyslíme mu pravidlá, ktoré sme ochotné tolerovať. Nemôže to byť liečba šokom, svojho života sa predsa vzdať nechceme, len niekomu novému v ňom vyčleníme tiché, poslušné miestečko.

Spoločné výlety a cestovanie sú predsa zaujímavým nápadom, ako sa posunúť vpred a keď to nevyjde, nebudeme to musieť vysvetľovať celému okoliu a búchať si hlavu o stôl, lebo celá naša minulosť ostane nedotknutá na svojom mieste.
 
Vyskúšať ho

Máte pocit, že človek z dovolenky do vašich dní nezapadá? Možno je to celkom opačne. Je to jednoduché, jemne ho začleníme do niektorých našich aktivít a určíme si striktné pravidlo, nehovoriť o dovolenke, ale len čisto o nových súvislostiach a témach. Toto hodenie do vody nám za relatívne krátky čas môže pomôcť urobiť v hlave aj v živote jasno.

Autor: Mirka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa