Pamätáte si tieto ozdoby? Nosili ste ich vo vlasoch? Bez nich to nebolo ono

Pamätáte si tieto ozdoby? Nosili ste ich vo vlasoch? Bez nich to nebolo ono

Ťažko uveriť, že doplnky do vlasov sa v minulom storočí menili každých desať rokov. Ani kvetinový fascinátor nie je v histórii módy nič nové. Na dovolenku je ideálny, toto leto doslova kraľuje.  

50. roky
Kvety a korunky

Kvetmi si vlasy zdobila slávna mexická maliarka Frida Kahlo, nie je bez nich ani na jedinom portréte. Štrasová korunka bola typickou ozdobou módnych drdolov hereckej ikony Audrey Hepburnovej.

60. roky
Čelenky

Bez čelenky to v 60. rokoch nešlo, či ste mali vlasy zastrihnuté, alebo dlhé ako francúzska sexbomba Brigitte Bardot.

70. roky
Klobúk a margarétky

Éra hippies diktovala rozpustené vlasy doplnené nápadným klobúkom, aký nosila Patie Boyd, manželka Georgea Harrisona z kapely Beatles. Kvety vo vlasoch sa nosili podľa fantázie. Najviac trendové boli biele margaréty, ktoré symbolizovali nevinnosť.  

80. roky
Fitnes čelenky a mašle

Trochu infantilne pôsobili vo vlasoch mašle a štipce, ktoré preslávila extravagantná speváčka Madonna. Textilné čelenky, pôvodné potidlá na aerobik, zažívali boom aj vďaka herečkám Olivii Newton John a Heather Lockler.

TIP
90. roky
Textilné gumičky

Gýčový doplnok na vlasy 90. rokov s názvom scrunchie je späť. Je neuveriteľné, že látkou obalené pestrofarebné gumičky, ktoré sme si samy šili, sa stali v lete doplnkom vlasov číslo jeden. Môžete ich nosiť k vode aj do mesta ako Jennifer Lopez.

Autor: mh
Foto: Profimedia.sk, archív značiek

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa