Partner pred vami niečo tají? Odhalíte ho pomocou nasledujúcich signálov

Partner pred vami niečo tají? Odhalíte ho pomocou nasledujúcich signálov

Čas od času sa v každom partnerskom vzťahu stane, že jeden partner chce niečo pred tým druhým utajiť.

Problém nastáva, keď ide o utajenie niečoho, čo by druhého partnera ranilo a vnieslo by do vzťahu nedôveru a stratu úcty. Ak máte podozrenie, že partner vám niečo tají, pomocou týchto signálov ho môžete odhaliť.

Zmenený tón hlasu
Spoľahlivým indikátorom toho, či je k vám partner úprimný je zmenený tón hlasu, ktorým k vám hovorí. Možno si dopredu pripravil „prejav“, ktorým vám chce niečo zatajiť. Možno vás oklame obsahom, ale určite neudrží pod kontrolou tón hlasu. Keď si všimnete zmeny samotného tónu alebo aj pokašliavanie či sťažené dýchanie, môže ísť o znak toho, že sa vás snaží oklamať, a preto sa pri vás necíti komfortne. Sú to neverbálne prejavy, ktoré nedokážeme vedome kontrolovať.

Vyhýbanie sa očnému kontaktu alebo uprený pohľad

Keďže oči sú bránou do duše, veľmi rýchlo sa nimi prezradíme. Človek, ktorý má niečo za lubom a chce pred nami niečo tajiť, nedokáže spontánne „pracovať“ očami. Buď sa nám pohľadom vyhýba a nedokáže sa nám uvoľnene pozerať do očí alebo bude chcieť dokázať, že to dokáže, ale jeho pohľad bude uprený, neuvoľnený a silený.  

Strohé odpovede na otázky
Ak partnera konfrontujete s otázkami, ktoré súvisia s tým, že sa niečo deje a niečo sa vám nezdá, pravdepodobne dostanete veľmi strohé a podráždené odpovede. Nebude chcieť vety rozvíjať, aby sa nezamotal do odpovedí, z ktorých by ste zistili, že sa pred vami pokúša niečo zatajiť. Podobne podozrivé sú príliš obšírne odpovede, pretože mnohými detailami sa ľudia veľakrát snažia maskovať lži. Indikátorom je i to, ak sa vám partner „odpovedá“ na vaše otázky ďalšími otázkami. Vtedy sa snaží získať čas na premýšľanie.

Nedokáže byť s vami osamote
V prípade, že sa ocitnete v miestnosti iba vy dvaja, okamžite znervóznie. Neobsedí na jednom mieste, chce byť s vami v spoločnosti iných ľudí. Vo vašej prítomnosti má pocit, že máte röntgenové oči, a preto sa chce skryť za prítomnosť iných ľudí.  

Paradoxne neprirodzene pokojná tvár
Ak sa človek snaží niečo utajiť, prehnane sa zameriava na to, aby to na ňom nebolo vidieť.  Výsledkom môže byť veľmi neprirodzený výraz tváre, ktorý človeka paradoxne rýchlo prezradí. Strnulosť v mimike je spoľahlivým signálom utajovania informácií.

Časté žmurkanie
Klamára často prezradí aj neprirodzene časté žmurkanie. Keď sme v strese, jeho frekvencia sa podvedome zvyšuje, a tak sa klamár sám usvedčí.  

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa