Partner už nerobí nič preto, aby som ho milovala: Dôvod na neveru?

Partner už nerobí nič preto, aby som ho milovala: Dôvod na neveru?

Čo ste všetko vedeli o nevere, kým ste sa ju rozhodli vyskúšať na vlastnej koži? Milovať znamená byť verný. A to ostatné už nie je láska. Alebo je to všetko trochu inak? Keď ste neverná, patríte predsa viacerým mužom...

Ako začína ženská nevera? Každý deň zisťujete, že sa manžel s vami menej rozpráva, skôr len žundre, prečo nie je navarené, upratané. Bolí ho stále hlava, nemá chuť ísť s vami do kina, do divadla. Už posledných pár mesiacov vás nevystískal ako chlap, nepobozkal ako milenec. Už dlho ste sa spolu nezasmiali.

Zrazu prestáva byť vo vašich očiach jediný, nenahraditeľný. Už z neho nie ste tak paf, ako na začiatku. Začínate byť viac sebecká. Požiadavka vernosti sa stráca, lebo partner nerobí nič preto, aby ste ho milovali.

Máte si pri ňom zúfať? Zaslúžite si to?
Ženy sa stávajú z roka na rok pyšnejšie. Menej žiarlivé a skôr preto realizujú neveru, aby sa pomstili mužovi. Nič ale nie je zadarmo. Ani vaša nevera nemôže trvať večne. Treba ju skôr brať ako výzvu, že ešte nepatríte do starého železa. Nevera dáva žene viac sebadôvery.

Nevera bez následkov je tá, ktorá sa nedeje v bezprostrednej blízkosti vás a vášho oficiálneho partnera. Napríklad niekde v cudzej krajine. Treba si užiť a vrátiť sa "napravená" domov. Váš muž vám nepreukazoval toľko citu už rok, čo neznámy chlapík za jeden večer.

Mimomanželský sex je napríklad v Japonsku v poriadku, pokiaľ sa za neho platí. Vlastne, vtedy o neveru ani nejde a nikto z neho nerobí problém. Mnohé ženy sa však dokážu do svojho milenca zaľúbiť, a vtedy problém už nastáva. Už to nie je len nevera, ktorá mala skončiť prvým ranným prebudením v cudzej posteli.

Ak ste až vtedy zistili, čo ste urobili, že ste boli svojmu partnerovi neverná a nedá sa to prehliadnuť, máte deti, vaše užívanie bolo absolútne neefektívne a priveľmi ženské. Spomínali sme už to sebectvo. Jeho súčasťou je zabudnúť na milenca čo najrýchlejšie! Inak stratíte všetko. Z vašej malej pomsty sa stane peklo a otočí sa proti vám.

Nikdy si nič nezačínajte so zajačikom
Môže sa stať, že sa zaľúbi on do vás, začne vás prenasledovať, je schopný prezradiť všetko vášmu manželovi či partnerovi. Najlepší na krátku známosť sú muži, ktorí majú svoje zázemie a neveru berú ako trochu väčší flirt. Nič od vás nebudú chcieť navyše.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa