Pečené kuriatko: Ako docieliť, aby bolo chrumkavé aj šťavnaté?

Pečené kuriatko: Ako docieliť, aby bolo chrumkavé aj šťavnaté?
Koľko ho treba piecť a ktoré chuťové kombinácie z neho urobia kulinársku špecialitu? Všetko nájdete tu na jednom mieste...

Dobre prepečené
Kilogram mäsa treba piecť pri teplote 170 až 180 stupňov Celzia asi hodinu. To znamená, že kura bežnej veľkosti 1,2 kg vložíte do rozohriatej rúry a pečiete 60 minút. Dávajte pozor na príliš nízku teplotu, kura by sa dlhšie pieklo a vysušilo. Najlepšia poloha na pečenie je prsami otočenými nahor, pretože táto časť má viac mäsa a potrebuje viac tepla na prepečenie.

  • Skúška správnosti: ak pichnete do najhrubšieho miesta medzi stehnom a prsami, nesmie vytekať krvavá šťava. Po narezaní sa musí mäso oddeľovať od kostí.
  • Počas pečenia rúru neotvárajte, pretože teplota klesne a kura sa nebude piecť, ale dusiť.
  • Nemusíte podlievať. Kura pustí šťavu, ktorá po ňom bude stekať. Maximálne ho môžete touto šťavou poliať tesne pred a po dopečení.

Kura pečte 45 minút na 170 až 180 °C. Posledných 15-20 minút zvýšte teplotu na 200 až 210 °C, aby sa opiekla koža.

Chrumkavé z bábovkovej formy
A toto je finta, ako docieliť, že kura bude opečené zo všetkých strán rovnako, hoci nemáte gril ani špeciálny stojan. Vezmite bábovkovú formu a kura posaďte na stredný výčnelok najlepšie „biskupom“ (trtáčom) hore. V tejto časti má kura viac tuku, ktorý bude pekne stekať po suchších častiach.

TIP
Ak potrebujete kura upiecť extra rýchlo, prípravu môžete skrátiť až na 30 minút, keď ho budete piecť „na motýlika“. To znamená, že ho narežete popri chrbtici a položíte na nízky plech stehnami od seba.

Správne rozmrazené
Najlepšie je čerstvé, ale aj mrazené môže byť chutné, keď ho nebudete rozmrazovať narýchlo alebo nebodaj v mikrovlnke, kde stratí všetku šťavu a chuť. Kura vyberte z mrazničky, na miske ho preložte do chladničky a nechajte rozmrazovať cez noc. Určite ho nedávajte rozmrazovať do mikrovlnky.

Chuťové variácie

Kura stačí umyť, osoliť a šupnúť do rúry. Aj tak bude chutné a mnoho ľudí ho má najradšej takéto jednoduché. Keď ho však chcete vylepšiť, po osolení mu venujte ešte túto špeciálnu starostlivosť:

FRANCÚZSKY ŠARM
Chce to veľa masla - vopchajte zopár plátkov pod kožu na prsiach. Do brucha vložte viazaničku tymianu a rozkrojený citrón. Podávajte k nemu dusenú miešanú zeleninu alebo tymianovú ryžu s hráškom.

PIKANTNÁ ČÍNA
Kura potrite rozotretým cesnakom a posypte zmesou korenia karí a čili papriky. Kto to má rád, môže pridať aj drvenú rascu. Podávajte s dusenou ryžou ochutenou cibuľou a klinčekmi, prípadne so štipkou kurkumy, ktorá ju vyfarbí nažlto.

AMERICKÉ BARBECUE
Pripravte marinádu z kečupu, medu, oleja, zo sušeného rozmarínu a z cesnaku, mletého korenia štyroch farieb a čili vločiek (nemusia byť). Kura potrite marinádou na začiatku a na konci pečenia. Podávajte s pečenými zemiakmi alebo s hranolčekmi.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa