Pena na holenie 6x inak

Pena na holenie 6x inak

1. Čo s vŕzgajúcimi pántmi na dverách či okne? Vtlačte trochu peny do záhybov, zvyšok utrite a hotovo.
2. Ak sa na žehličke zachytil vodný kameň, streknite penu na kus látky a prežehlite ju žehličkou nastavenou na nízku teplotu. Opakujte, kým nie je žehliaca plocha opäť čistá.
3. Pena na holenie čistí aj šperky. Na zašlé strieborné šperky či bižutériu nastriekajte trochu peny a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom utrite a doleštite handričkou.

4. Na zájdené dlaždice alebo kachličky v kúpeľni či na toalete nastriekajte penu na holenie, rukami rozotrite a nechajte pôsobiť. A opláchnite vodou.
5. Ak ste si pri lakovaní nechtov nafarbili aj pokožku, vezmite penu na holenie, trošku si streknite na miesto a očistite. Lak pôjde dolu z pokožky, ale nie z nechtov.
6. Ak máte hrebene a kefy na vlasy zanesené nielen vlasmi, ale aj rôznymi nečistotami a šupinkami, vyskúšajte trik s penou na holenie. Postriekajte zanesené časti penou, nechajte pôsobiť pár minút a opláchnite vodou.

Čitateľka Božena, Kátlovce

Prasknuté párky
Keď chcete rýchlo nasýtiť hladošov, siahnete po párkoch? Prvé pravidlo je, aby ste vyberali čo najkvalitnejšie s obsahom mäsa aspoň 90 percent. Nevarte ich! Vodu nechajte zovrieť, vypnite, vložte do nej párky, hrniec prikryte a nechajte ich v horúcej vode odpočívať asi 10 minút. Zabránite tomu, aby praskli.

Úľava pre septik
Z času na čas vylejte do toalety napojenej na septik prírodný biely jogurt. Po spláchnutí sa už baktérie postarajú o všetko potrebné. Rovnako ekologický a ekonomický je aj ocot. Nalejte ho do záchodovej misy, nechajte pôsobiť asi 20 minút a spláchnite.

Autor: zp
Foto: Shutterstock.com, archív firiem

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa