Personál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovali

Personál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovali
9 fotiek v galérií

V kariére zažila raketový vzostup aj pád. No hlavne život sa Whitney Houston vymkol z rúk. Z nevinnej romance sa stala nešťastná dráma…

VIDEO: Záznam z pohrebu Whitney Houston

Whitney Elizabeth Houston sa narodila 9. augusta 1963 v Newarku v New Jersey. Jej otec John Russell bol dôstojník americkej armády, ale aj výborný spevák a bavič, matka Emily Cissy bola gospelová speváčka. Whitney mala deväť rokov, keď ju prvýkrát priviedla do nahrávacieho štúdia.

Prvá černoška v modelingu?
O dva roky už spievala v kostole v gospelovom zbore, kde sa naučila aj hrať na klavíri. V pätnástich nahrávala spievodné vokály nielen svojej sesternici Diane Warwickovej, ale aj iným známym spevákom. Na začiatku 80. rokov minulého storočia Whitney vyskúšala modeling, údajne bola prvá černoška, ktorá sa objavila v módnom časopise. Nechýbala ani na titulkách lifestylových časopisov Glamour, Cosmopolitan či Seventeen.

 

Raketový štart kariéry
Matka jej však modeling zatrhla, ale v tom čase už Whitney vážne obsadzovala „hudobné pole“. Podpísala kontrakt s Arista Records, jej prvou známou piesňou bolo dueto s Teddym Pendergrassom. Keď v roku 1985 vyšiel jej prvý album Whitney Houston, stal sa najpredávanejším albumom roka. Časopis Rolling Stones ho zaradil medzi 500 najlepších albumov všetkých čias. Speváčkina hviezda raketovo stúpala. Nielenže nikto nepochyboval o jej talente, ale ani o jej kráse. Za pesničku Saving All My Love For You získala prvú cenu Grammy, ďalšiu o tri roky. Whitney naspievala aj oficiálnu hymnu letných olympijských hier 1988 v Soule.

Aj šťastie má šikmú plochu?

V roku 1992 si po boku Kevina Costnera zahrala vo filme Osobný strážca. Skladba I Will Always Love You získala zvláštne prvenstvo – stala sa najslávnejšou a najúspešnejšou skladbou všetkých čias, ktorú naspievala žena. Predalo sa jej vyše 44 miliónov nosičov, speváčkino turné museli pre veľký úspech predlžovať. Šťastena nemala milšie dieťa ako Whitney a šoubiznis väčšiu ikonu. A v roku 1992 žiarila aj v súkromí, keď sa vydala za rappera Bobbyho Browna. Opantaná šťastím, slávou a peniazmi ani nezbadala, že jej život skĺzava na šikmú plochu manželových nevier, domáceho násilia a hlavne alkoholu a tvrdých drog.

Kliknite do galérie fotografií pod článkom.

Najprv dostal košom
Prvýkrát stretla Bobbyho v roku 1989 pri udeľovaní hudobných cien. V jednom z rozhovorov si speváčka zaspomínala: „Bol to prvý muž vo svete hudby, s ktorým som sa mohla normálne baviť a byť sama sebou. Videla som, že je úplne v pohode. Veľmi sa mi páčil. Znova sme sa stretli po štyroch mesiacoch v jednej šou. A odvtedy sme sa stali priateľmi.“ Keď ju Bobby po nejakom čase požiadal o ruku, dostal košom. Áno mu Whitney povedala až o tri roky. Sobáš mal prominentný pár 18. júla 1992 v záhrade speváčkinho domu. Spolu s ním si ho užívalo 800 svadobných hostí.

Spočiatku závislosť tajila
Whitney bola zamilovaná a na vrchole slávy, keď sa jej po roku narodila dcéra Bobbi Kristina Houston Brown. Jej prvé a jediné dieťa, Bobbyho štvrté. Každý by im toľké šťastie závidel! Zdanlivo im nič nechýbalo, keď si krutú daň začali vyberať démoni. Whitney prepadla alkoholu a drogám, marihuana a kokaín sa stali jej dennými spoločníkmi. Najprv svoju závislosť tajila a odmietala, ale neskoršie odvykacie kúry nebolo možné udržať v anonymite.

Nebola som vtedy šťastná…
Alkohol, drogy a domáce násilie zničili Whitney v roku 2006 nielen manželstvo, ale ťahali nadol aj jej kariéru. Keď po čase ohlásila návrat na scénu, na európskom turné jej zlyhával hlas a po pódiu sa motkala ako duchom neprítomná. Dokonca museli viaceré koncerty zrušiť. Predaj jej albumov prudko klesal. V roku 2009 v Oprah Show otvorene priznala užívanie drog. Povedala: „Nebola som vtedy šťastná. Strácala som samu seba.“ Žiaľ, drogám sa nevyhla ani jej dcéra Bobbi Kristina.

Za mamou aj dcéra
Whitney Houston vydala 7 štúdiových albumov a len v USA sa za jej života predalo vyše 55 miliónov nahrávok. Hoci legendárnu R&B speváčku s nezameniteľným hlasom milovali milióny fanúšikov, knôt jej životnej sviečky dohorieval. Jej bezvládne telo našiel jej ochrankár 11. februára 2012 vo vani v hoteli Beverly Hilton v Beverly Hills. Mala len 48 rokov!

Polícia cudzie zavinenie vylúčila. Bolo to deň pred udeľovaním hudobných cien Grammy, kam veľa ľudí prišlo v čiernom. Bulvár priniesol informácie, že deň pred tragédiou bola Whitney pod vplyvom alkoholu a podľa personálu pri bazéne robila stojky na rukách. Nech to bolo akokoľvek, tri roky po svojej mame odišla na večnosť aj jej dcéra Bobbi Kristina, ktorá takmer pol roka ležala v kóme. Ešteže sa toho Whitney nedožila!

Autor: Emil Babín
Foto: Profimedia.sk

 9 fotografií

Personál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovaliPersonál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovaliPersonál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovaliPersonál hotela spomína: Čo robila Whitney Houston tesne pred smrťou? TOTO by ste netipovali
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa