Pikantný moč: Čo to pre telo znamená?

Pikantný moč: Čo to pre telo znamená?

Ak chcete riadne fungovať, vaše telo by malo mať vyváženú pH hladinu, kam spadajú hodnoty medzi 7,35 a 7,45, bez ohľadu na vašu stravu.

Kým voda s citrónovou šťavou môže ovplyvniť pH moču, pravdepodobne ovplyvní aj celkovú kyslosť tela. Čím viac budete vedieť o pikantných nápojoch a vašom pH systéme, môže vás to inšpirovať učiniť múdre stravovacie rozhodnutia.

Kyslé a napriek tomu alkalické?
Na pH stupnici sa skóre 7 považuje za neutrálne. Niečo okolo 6,9 alebo menej je považované za kyslé a nad 7,1 je považované za alkalické. Pričom voda má pH 7. Moderná strava, bohatá na nezdravé tuky, rafinované obilniny a pridané cukry, zvyšujú hladiny kyseliny močovej. Ak máte tendenciu jesť fastfood, vaše zlé stravovacie návyky spôsobujú nielen kyslosť moču, ale škodia celkovej imunite.

Alkalický moč znamená ako kontrolu hmotnosti, tak zníženie rizika chronických ochorení. Zamerajte sa na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky, chudé zdroje bielkovín, ako sú ryby a strukoviny a zdravé tuky ako orechy a semienka.

Filtrovaná voda, ktorá má pH vyššie než voda z kohútika, môže neutralizovať kyseliny v krvi, zvyšuje energiu, rýchlosť metabolizmu, a dokonca aj spomaľuje proces starnutia. Väčšina z týchto tvrdení je podložená. Zásaditá voda môže znížiť úbytok kostnej hmoty u žien pred menopauzou.

Ako si vyrobiť zásaditú vodu?
Pridajte do čistej vody kúsok citróna alebo limetky. Jedná sa o najlacnejšiu možnosť pomoci. Aj keď citróny a limetky sú kyslé ovocie, obsahujú minerály, ktoré majú alkalický účinok na vaše telo. Citrónová šťava má vysokú koncentráciu vitamínu C, podporuje imunitný systém a zvyšuje schopnosť tela bojovať s chorobami. Citrónová šťava tiež poskytuje výživný, nízkokalorický spôsob, ako pridať chuť do vody.

Autor: maj
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa