Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)

Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)
16 fotiek v galérií

Sú pompézne, nezabudnuteľné, predražené a plnia titulky časopisov. Kráľovské svadby. Aj keď zhlnú tretinu štátneho rozpočtu, ľudia majú stále v obľube kráľovské rodiny a chcú vidieť kráľovskú veselku na vlastné oči. Zozbierali sme vám tie najatraktívnejšie kráľovské svadby za posledných niekoľko rokov.

Princ William a Kate Middleton
Kráľovská svadba storočia, ako ju mnohí nazývajú, sa konala 29. apríla 2011. Pár prijal zosobášením vojvodský titul. Ženích navliekol neveste obrúčku z Waleského zlata, ktorú mu darovala kráľovná Alžbeta II. krátko po zásnubách. Na svadbu bolo pozvaných približne 1900 hostí, medzi ktorými bola rodina, priatelia, diplomati či charitatívni pracovníci. Túto krásnu udalosť sledovali dve miliardy divákov pri televíznych obrazovkách a tisícky nadšencov v londýnskych uliciach.

Princezná Victoria a Daniel Westling

19. júna 2010 si ako 32- ročná švédska dedička trónu povedala ÁNO so svojím osobným trénerom v Štokholmskej katedrále. Svadba za milióny si v čase hospodárskej krízy odniesla množstvo kritiky. Na túto slávnosť prišli šľachtickí a kráľovskí hostia z celej Európy. Dnes má pár 5-ročnú dcéru Estellu a ročného syna Oscara.

Princezná Madeleine a Chris O'Neill
Madeleine je štvrtou v poradí následníkov švédskeho trónu. Vernosť si sľúbila s jej životnou láskou, investičným bankárom z New Yorku, Chrisom. Vo švédčine aj v angličtine. Stalo sa tak v Štokholme pred asi 500 hosťami z kráľovských rodín, podnikateľov a rôznych celebrít. Po obrade sa novomanželia pobozkali na schodoch kráľovského paláca pred tisíckami fanúšikov.

Pár hodín po svadbe Pippy Middleton: Už sa o nej začína klebetiť! 

Princ Carl Philip a Sofia Hellqvist
Rozprávková svadba jediného syna kráľa Karola XVI a bývalej modelky sa konala na tom istom mieste, kde sa vydávala jeho mladšia sestra princezná Madeleine v roku 2012. Nevesta tak získala oficiálny titul „princezná Sofia vojvodkyňa z Värmlandu.“ Na svadbu prišlo asi 400 hostí z Belgicka, Dánska, Holandska, Japonska a iných krajín. Obrad vysielali v priamom prenose švédske, fínske, nórske a dánske televízie. V uliciach Štokholmu sa zhromaždilo 100 000 nadšencov, ktorí si mohli vychutnať pohľad na novomanželov vezúcich sa na koči.

Knieža Albert a Charlene Wittstock
Po škandále s princovým nemanželským dieťaťom sa zdalo, že ku svadbe Alberta II. a juhoafrickej plavkyni Charlene ani nedôjde. Ku kráľovskému sobášu predsa len došlo a smanželmi oslavovalo celé Monako. Oslavy trvali celé tri dni. Cirkevný obrad sa však konal 2.7. 2011.

Princezná Alix De Ligne a lord Guillaume de Dampierre
Veľkolepá svadba belgickej princeznej sa konala v Bruseli v Kostole sv. Petra v spoločnosti asi 800 hostí, medzi ktorými nechýbali vojvoda Henri Luxemburský s manželkou vojvodkyňou Mariou Teresiou. Na hostinu vo vintage štýle sa presunuli do zámku v Beloeil. Túto udalosť si nenechali ujsť ani miestni obyvatelia, ktorí mali možnosť vidieť nevestin mimoriadne dlhý závoj z roku 1810.

Kliknite na GALÉRIU nádherných kráľovských svadieb pod článkom.

Autor: Žena.sk
Foto: Profimedia

 16 fotografií

Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)Pippa môže len závidieť: Tieto kráľovské svadby stáli za to! (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa