Plašiaca zelenina: Zdroj dlhého života?

Plašiaca zelenina: Zdroj dlhého života?

Tekvicová sezóna je v plnom prúde. Táto obľúbená a chutná zelenina je nielen potravinou, ale aj efektnou ozdobou, liekom i magickou silou plašiacou strašidlá. Ak po nej nesiahnete pre jej krásu, vedzte, že pre svoje zdravie by ste určite mali!

Tekvica patrí do zeleninovej rodiny s uhorkami, a jedným z jej poddruhov je aj dobre známa cukina. Tekvica tvarom i farbou pripomína slnečný lúč. Niektoré jej odrody môžu dorásť až do obrovských rozmerov. Tá najväčšia mala 666 kilogramov a bola vypestovaná v roku 2005. A kde ju vypestovali? Samozrejme v Spojených štátoch, pretože táto krajina je povestná svojím vzťahom k tekviciam.

Od pradávna
Tekvice sú však obľúbené po celom svete. Oddávna ich chvália Číňania ako zdroj dlhého života a šťastia, tekvice boli obľúbené od staroveku i v Európe. Z archeologických výskumov vieme, že tekvica sa pestuje viac než 5000 rokov. Patrí aj k najstarším indiánskym kultúrnym plodinám. Indiáni Navahovia ju považujú dodnes spolu s kukuricou a fazuľou za jednu z najposvätnejších rastlín. Je v nej totiž prevtelená Veľká Bohyňa.

Tekvicoví Indiáni?
Mexickí indiáni si dokážu pochutnať nielen na plodoch tekvice, ale jej kvety vyprážajú v kukuričnom ceste.V strednej a Južnej Amerike si na tekvici vážili predovšetkým jadierka. Tieto majú nielen diuretické, teda močopudné účinky, sú aj afrodiziakom. Listy tekvice možno použiť ako obklad na vyvrtnutý členok alebo koleno. Liečivá je aj tekvicová šťava obľúbená hlavne u Mayov. Aztékovia z nej pripravovali liečivú potravinovú zmes. Tvorili ju semená, hrozno a cibuľa.

Výnos o tekvici
Tekvicu vedeli oceniť nielen na americkom kontinente. Už v staroveku o tekvici písali Plínius a Dioskorides. Neskôr bol veľkým milovníkom tekvice Karol Veľký, ktorý v jednom zo svojich výnosov nariadil poddaným pestovať tekvice v domácich záhradkách. Tekvica je populárna aj v liečiteľstve. Je vhodná pre pacientov s poruchami funkcie žalúdka, s ochoreniami pankreasu i sleziny. Jej konzumácia napomáha očistiť organizmus.

V kuchyni
Spôsoby prípravy tejto rôznofarebnej zeleniny sú pestré. Môžete ju pripravovať na sladko i na slano, či už ako pyré, v dezertoch alebo si ju zapečiete.Dužina tekvice obsahuje tuky, cukry, bielkoviny, enzýmy, karotén, vitamín C, zinok, draslík, fosfor a jej výhodou je nízky obsah sodíka.

Tekvicový olej
Z tekvicových semien sa vyrába lisovaním za studena olej, ktorý je bohatý na nasýtené i nenasýtené kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín A a E, a tiež zinok, železo, draslík, vápnik, horčík, fosfor a síru.

Vylisovaný olej má tmavočervenú až hnedú farbu a je považovaný za účinný prostriedok proti starnutiu. Okrem revitalizácie má aj mierne laxatíne účinky. Podporuje krvný obeh a reprodukčné orgány. Využijete ho v studenej kuchyni do šalátov, dresingov i nátierok, na tepelnú prípravu sa neodporúča.Ak máte doma peknú tekvicu a nemáte chuť ju zjesť, použite ju ako nápaditú dekoráciu, alebo si z nej vyrobte lampáš, do ktorého postavíte na tanierik malú sviečku.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa