Pleť je lakmusovým papierikom na stres. Ako ju pred ním ochrániť?

Pleť je lakmusovým papierikom na stres. Ako ju pred ním ochrániť?

Kruhy pod očami, vyrážky a poblednutá pokožka. Naša pleť využíva veľa spôsobov, ako nám signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Ako už si veľa z nás vyskúšalo doslova na vlastnej koži, výrazne sa na nej môže podpísať najmä stres. Ak teda siahate po korektore častejšie, než vám je milé, skúste zapátrať po príčinách vo svojom životnom štýle.

Aj keď nám moderná kozmetika ponúka stále lepšie spôsoby, ako akékoľvek chyby krásy zamaskovať, dlhodobé problémy s pokožkou by sme nemali brať na ľahkú váhu. Ako však spoznať, že v nich má prsty práve stres, a ako im predísť?

Kruhy pod očami. Ak vám do neskorého večera pípajú upozornenia na mobile a strachujete sa, ako druhý deň stihnete vybaviť všetky povinnosti, niet divu, že sa márne snažíte zaspať. Kruhy pod očami potom na seba nenechajú dlho čakať. Pred spaním preto už len relaxujte a spánok skúste privolať napríklad harmančekovým čajom.

Suchá koža. Vedeli ste, že stres môže zapríčiniť aj vysušenú pokožku? A to predovšetkým, ak kvôli nabitému rozvrhu zabúdame piť dostatok vody. Vlahu môžete svojej pleti dodať aj zvonku kvalitným krémom, ale zdravý pitný režim to naplno nenahradí. Ak teda často bojujete s dehydratáciou, skúste si pomôcť napríklad desiatou v podobe zeleniny s vysokým obsahom vody, ako je čerstvá uhorka, paradajky alebo zeler.

Vrásky. Hovorí sa, že podľa vrások ľahko zistíme, aký človek sme. Na našej pleti sa totiž najviac podpíšu práve tie výrazy, ktoré robíme najčastejšie. Ak teda nechcete, aby hlboké vrásky "krášlili" napríklad vaše čelo, skúste sa na svet viac usmievať. Zrelšej pleti určite doprajte aj kvalitnú starostlivosť určenú pre váš vek.

Akné. Aj u šťastlivcov, ktorí obyčajne nemajú s akné problém, môže stres napáchať veľkú neplechu. Ak chcete svojej koži pomôcť s akné bojovať, ani v najrušnejších dňoch by ste nemali zanedbávať starostlivosť o svoju pleť. Medzitým zapracujte na odstránení faktorov, ktoré vám pocity stresu vyvolávajú.

Vyrážka. Stres zaťažuje celý organizmus, nie je teda divu, že zhoršia aj vyrážky a ekzémy. Vašej koži v takom prípade doprajte šetrnú kozmetiku, ktorá je na to určená. Akékoľvek iné prípravky by totiž mohli problémy len zhoršiť.

Pokiaľ potrebujete pre svoju pleť starostlivosť, na ktorú sa môžete spoľahnúť, je tu pre vás značka Mixa, odborník pre citlivú pleť. Či už máte suchú, normálnu alebo mastnú pleť so sklonmi k nedokonalostiam, vždy vám poskytne to správne riešenie.

 

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa