Ploché brucho bez športu aj bez diéty? Budete prekvapené, naozaj to funguje

Ploché brucho bez športu aj bez diéty? Budete prekvapené, naozaj to funguje

Tieto jednoduché návyky vedú k štíhlemu pásu. Najlepšie na tom je, že nemusíte hladovať ani cvičiť.

Vyhoďte žuvačky
Rady a často žujete žuvačky? Neustálym prežúvaním sa do brucha dostáva vzduch a spôsobuje nafukovanie. Sladidlá v žuvačkách majú na svedomí neovládateľnú chuť na sladké, čo je kontraproduktívne, ak túžite po štíhlejšom brušku.

Môj tip
RADÍ marketingová špecialistka Marianna SUCHAN.


Zoštíhľujúci zábal
Zábal z morských rias odvodňuje a naštartuje odbúravanie tuku v tých správnych partiách. Zmiešajte 100 g sušených morských rias s vodou, rovnomerne naneste na brucho a obaľte sa potravinovou fóliou. Nechajte pôsobiť 45 minút, aby sa partia bruška pod fóliou dobre prehriala. Zábal môžete opakovať 2- až 3-krát týždenne.

Skoncujte s fajčením

Fajčenie je nezdravé nielen pre pľúca. Výskumy dokázali, že fajčiari v porovnaní s nefajčiarmi naberajú viac tuku v oblasti bokov a brucha.

Pite viac vody
Ak prijímate dostatok tekutín (teda čistej vody a nesladených čajov), dávate svojmu telu signál, že v iných partiách môže pokojne nejakú vodu stratiť. Pravidelný pitný režim znižuje chuť na sladké a pôsobí proti nafúknutiu brucha. Pozor na sýtené minerálky. Obsah CO2 spôsobuje nafúknutie, rovnako aj pitie nápojov cez slamku, pretože prehĺtate viac vzduchu.

Vyspite sa do sýtosti
Vedecky potvrdené: Kto málo spí, priberá! A najskôr na bruchu. Preto dbajte na dostatok spánku, a to každú noc. Vyspať sa nedá do zásoby a dospávanie rovnako neplatí.

Dbajte na správne držanie tela
Funguje to expresne rýchlo – narovnajte sa! Plecia vzad, prsia vpred, bruško zľahka zatiahnuť – posilňujete brušné svaly a ani o tom neviete. S vyrovnaným chrbtom zmiznú malé tukové vankúšiky doslova za sekundu.

Pst, ide sa jesť!
Znie to ako klišé, ale pri jedení sa nerozpráva. V prvom rade nevyzerá dobre, ak vám pri konzumácii jedla vidno až do hltana, odhliadnuc od typických mľaskavých zvukov. No a po druhé, ak prežúvate a súčasne dýchate, prehĺtate vzduch, čo vedie k nafúknutému brušku.

Autor: Beáta Suchá
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa